• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

sınavı ne zaman? LGS sınav giriş belgesi nasıl alınır?

LGS sınavı ne zaman? LGS sınav giriş belgesi nasıl alınır?

29.05.2019, 11:14

Liselere Giriş Sınavı'na katılacak olan öğrenciler için geri sayım başladı. Sınava kısa bir süre kala öğrenciler heyecan içindeyken bir taraftan da sınav giriş yerlerini merak ediyor. () için sınav giriş belgelerini paylaştı. İşte 2019 LGS ile ilgili merak edilenler...

2019 yılı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları (LGS) sınavına katılacak olan öğrenciler için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Hayallerindeki liseye yerleşmek isteyen öğrencilerin sınav çalışmaları devam ederken bir taraftan da LGS sınav giriş yerlerini merak ediyor. Peki LGS sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte 2019 LGS ile ilgili merak edilenler...

2019 LGS SINAVI NE ZAMAN?
Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği 2019 LGS sınavı 1 Haziran Cumartesi günü yapılacak.

LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ
1. Fotoğraflı sınav giriş belgesi 22 Mayıs 2019 tarihinden itibaren elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir.

2. Sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri yer alacaktır. Öğrenci, sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecektir.

3. Doğal afet, yangın ve benzeri olağanüstü durumlarda Bölge Sınav Yürütme Komisyonu'nun teklifi üzerine ÖDSGM' nin uygun görüşü ile öğrencinin sınav yeri değiştirilebilecektir.

4. Fotoğraflı sınav giriş belgesini kaybeden öğrenciler, belgenin yenisini öğrenim gördüğü okul müdürlüklerinden alabilecektir.

5. Yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan öğrenciler sınav giriş belgelerini 22 Mayıs 2019 tarihinden itibaren, bulundukları ülkenin Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilik, Başkonsolosluk veya Konsolosluklarından alacak ve onaylatacaklardır.

6. Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin sınav giriş belgesinde, kimlik bilgilerinin yanında sınavda alacağı özel hizmet durumu yer alacaktır.

LGS İÇİN UZMANINDAN SON UYARI

Liseye Geçiş Sınavı'na (LGS) sadece günler kaldı. LGS, 1 Haziran Cumartesi günü 2 oturumda gerçekleşecek. Öğrenciler, sabah 09.30'da başlayacak sözel oturumda 50, 11.30'da başlayacak sayısal oturumda ise 40, yani toplam 90 soru cevaplayacak. Öğrencilerin son günlerini stresten uzak durarak ve rutinlerinin dışına çıkmadan geçirmelerini söyleyen eğitimci Sündüs Demirdağ Tunçer, "Beslenme, uyku düzeni, gün içinde yapılan aktivitelerin hepsi çok önemli ancak rutinin dışına çıkılmaması, özellikle velilerin var olan heyecan durumlarını çocuklarına yansıtmaması çok önemli" diye konuştu.

LGS sınavı ne zaman? LGS sınav giriş belgesi nasıl alınır? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN