• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

3 ilçede halk tekrar sandık başına gitti

3 ilçede halk tekrar sandık başına gitti
Giriş Tarihi: 3.6.2019

YSK tarafından 31 Mart'taki seçimlerin iptaline karar verilen Denizli'nin Honaz, Artvin'in Yusufeli ve Kırıkkale'nin Keskin ilçeleriyle Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Kesmetepe beldesinde vatandaşlar tekrar sandık başına gitti. Artvin'in Yusufeli ilçesinde yenilenen seçimi resmi olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakı'nın adayı AK Partili Eyüp Aytekin kazandı. Aytekin'in 2 bin 428 oy aldığı açıklandı.

KESKİN'DE KAZANAN DEĞİŞTİ
KIRIKKALE Keskin'de de geçen seçimde 7 oy farkla geride olan AK Parti adayı Dede Yıldırım 2 bin 426 oy alarak, 2 bin 165 oy alan Millet İttifakı adayı Necati Alsancak'ın önünde seçimi bitirdi.
1 oy farkla bittiği için yenilenen Honaz'da ikinci seçim de büyük heyecana sahne oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre CHP adayı Yüksel Kepenek, yüzde 54.9 oy oranıyla seçimi kazandı.
ÖTE yandan, Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı olan Kesmetepe beldesinde resmi olmayan sonuçlara göre belediye başkanlığı seçimini DSP adayı Ali Yılmaz kazandı. Aydın, Kocaeli, Kütahya, Sakarya ve Sivas'ta da bazı muhtarlık ve aza seçimleri yenilendi.

SABAHATTİN ALP

3 ilçede halk tekrar sandık başına gitti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN