• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bir babanın isyanı

’li belediyelerin yurt genelindeki işçi kıyımına tepkiler devam ederken, ’nin işten çıkardığı 2 çocuk babası de cinnetin eşiğine geldi. Belediye önünde eylem yapan Özdemir’in kendine zarar vermesi yürekleri dağladı

Bir babanın isyanı
Giriş Tarihi: 14.6.2019

İzmir'de Torbalı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde temizlik görevlisi olarak çalışan Nusrettin Özdemir (25) sebepsiz yere işten çıkarılmasının ardından belediye önünde intihara teşebbüs etti. İki çocuk babası olan Özdemir, "31 Mart seçimlerinden sonra yeni seçilen CHP'li Belediye Başkanı İsmail Uygur tarafından işten çıkarıldım. Belediyeye durumumuzu anlattık fakat dinlemediler bile. Ben işinde gücünde bir insanım. Tek derdim onurumla ekmeğimi kazanmak. Tasarruf amacıyla çıkardık dediler ama bizden sonra yeni işçi aldılar. Dayanacak gücüm kalmadı. Çocuklarımın ihtiyaçları var. Bakmak zorunda olduğum bir ailem var" dedi.

CANIMA TAK ETMİŞTİ

İşten çıkarıldıktan sonra kirasını ödeyemediğini belirten Özdemir, "Bir aileye sahip olmak ve baba olmak ne demek bir çok insan bilir. Çalışırken hayatımızı bir şekilde yoluna koymuştum. Aniden işsiz kalınca büyük bir şok yaşadım. Ve çok mağdur olduk. Belediyeyle görüşmelerim sonuç vermeyince ben de kendimi öldürmek istedim. Bir bıçak alıp belediyenin önüne gittim ve kendimi kestim. Çünkü canıma tak etmişti. Artık derdimi nasıl anlatacağımı bilemedim. Güvenlik güçlerinin ve çevredekilerin müdahalesiyle kendimi öldürme girişimim başarılı olmadı" diye konuştu.

BENİ ARAMADILAR BİLE

Torbalı Belediyesi'nin cinnet geçirdiğini bildiğine dikkat çeken Özdemir, "Olaydan sonra belediye yetkililerinden bir telefon dahi açmadılar. Bir derdini soralımbile demediler. Hayatımı alt üst ettiler. Psikolojimi bozdular. Ailemi ve beni mağdur ettiler. Kiramı ödeyemez ve çocuklarımın giderlerini karşılayamaz hale geldim. Sebebi ise yeni başkanın eski dönemden olanlarla çalışmak istememesi. Bu yapılan keyfi bir uygulamadır. İnsanların hayatlarını nasıl mahvettiklerini görmezden geliyorlar" ifadelerini kullandı.

YENİ ASIR'A KONUŞTU

İşsiz kalınca ailesini geçindiremez hala gelen Özdemir, belediye önüne gelerek eylem yaptı. Yeni Asır'a konuşan Özdemir, "CHP'li belediye ekmeğimle oynadı. Bizim ne suçumuz vardı" diye konuştu.

Bir babanın isyanı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA