• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Külliye'de zirvesi

Külliye'de seçim zirvesi
Giriş Tarihi: 14.6.2019

Başkan Erdoğan, MHP lideri Bahçeli’yi Külliye’de kabul etti. Yaklaşık 40 dakika süren görüşmede 23 Haziran’daki İstanbul seçimleri, yeni askerlik sistemi, S-400 ve F-35 süreciyle ilgili gelişmeler ve yargı reformu konuları ele alındı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, son olarak 31 Mart seçimlerini değerlendirmek üzere 10 Nisan'da baş başa görüştüğü MHP lideri Devlet Bahçeli'yi dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Yaklaşık 40 dakika süren görüşmede, 23 Haziran'da yenilenmesine karar verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri ele alındı. Erdoğan ve Bahçeli, Cumhur İttifakı olarak seçim gününe kadar yapılacak çalışmaları değerlendirdi.

F-35 GERİLİMİ VE S-400'LER

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde saat 13.35'de başlayan ve basına kapalı gerçekleştirilen kabulde iki lider ayrıca, Kuzey Irak'ta terör örgütü PKK hedeflerinin bertaraf edilmesi için yürütülen Pençe Harekatı, ABD ile yaşanan F-35 gerilimi, Rusya'dan alınan S-400 hava savunma sistemiyle ilgili gelişmeler, yeni askerlik sistemi ve Yargı Reformu Strateji Belgesi gibi konularda fikir alışverişinde bulundu.

6 MADDELİK PAYLAŞIM YAPTI

Başkan Erdoğan, önceki günkü AK Parti Grup toplantısında dikkat çektiği 6 mesajı twitter hesabından paylaştı.
Paylaşımında "Şu hususları gayet açık ve net bir şekilde altını çizerek tekrarlamakta fayda görüyorum" ifadesini kullanan Başkan Erdoğan'ın paylaştığı 6 mesaj şöyle:

- Bir, Türkiye S-400 savunma sistemlerini satın almıştır.
- İki, Türkiye F-35 uçaklarını sadece müşterisi değil, aynı zamanda üretim ortağıdır.
- Üç, Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin ve Kıbrıs Türklerinin hakkını hukukunu, çıkarlarını gözetmeyen hiçbir adımın atılmasına izin vermeyeceğiz.
- Dört, Suriye'de sınırlarımız boyunca oluşturulmaya çalışan terör koridorunu, Cerablus, Afrin hattında, Kuzey Irak sahasında nasıl kırdıysak, Fırat'ın doğusunda da aynı şekilde paramparça edeceğiz.
- Beş, bugün ayağımıza vurulmaya çalışılan ekonomik prangaları da inşallah en kısa sürede parçalayıp atacağız.
- Altı, siyasi istikrarsızlık oluşturmak için çevrilen numaraların hepsinin farkındayız ve bu tuzağa asla düşmeyeceğiz.
Gerilim siyasetine asla tevessül etmeyecek, demokrasiden, milli iradenin üstünlüğünden taviz vermeden bu uzun ve ince yolu kat edeceğiz.

Külliye'de seçim zirvesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN