• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'dan S-400 açıklaması

Başkan ziyareti öncesi havalimanında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'nin 'dan satın aldığı S-400'ler için "Yolculuk hazırlığı, yükleme çalışmaları sürüyor. Nereye konuşlanacağını MSB ve Genelkurmay Başkanlığımız planlıyor." dedi.

Başkan Erdoğan'dan S-400 açıklaması

08.07.2019, 11:33 Güncelleme Tarihi: 08.07.2019,12:22

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen basın toplantısında konuştu. Başkan Erdoğan, Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmelerle ilgili olarak, "Süreci aynı kararlılıkla sürdürüyoruz." dedi.

S-400 AÇIKLAMASI

Başkan Erdoğan yakın zamanda Türkiye'ye gelecek S-400'lerle ilgili, "Geleceği zaman belli. Gerekli çalışmalara devam ediyor. Konuşlanacağı yerleri görevli arkadaşlarımız planlıyor." ifadelerini kullandı.

İşte Başkan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"BALKANLARIN HUZUR VE REFAHI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ"

"Balkanların barış, istikrar, huzur ve refahı bizim için son derece önemlidir. Ülkemizin bu coğrafyada yaşanan gelişmeleri uzaktan seyretme lüksü yoktur.

DOĞU AKDENİZ'DEKİ GERİLİM
Şu anda sondaj gemilerimiz kendi yol haritası içerisinde süreci devam ettiyor. Bu konuda sağdan soldan bazı sesler çıkabilir. Bu seslerin hiçbirisi bizi yolumuzdan alı koyamaz. Uluslararası camiada da bazı liderlere de bu hassasiyetimizi aynen ifade ettik. Yunanistan'da dün akşam sonuçlanan bir seçim oldu. Temennim odur ki Yunanistan'da yeni bir süreci barışık dayanışma içinde devam ettiririz.

S-400'LERİN TESLİMATI

Şu anda yolculuk hazırlığı devam ediyor. Bizim kendileriyle mutabık kaldığımız tarihler var. Yerleşim planlarının sorumluluğu da tamamen Milli Savunma, Genel Kurmay Başkanlığına ait. Onlar da planlamayı yapacaklar ve bizim önümüze getirecekler. Ondan sonra da gelen tüm S-400'ler buralarda konuşlanacaktır. Ülkemiz için hayırlı olsun diyoruz."

Başkan Erdoğan'dan S-400 açıklaması haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA