• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’

Terör ve güvenlik uzmanı , “Türkiye tek merkezli değil, çok merkezli ve milli çıkarlarını düşünen yeni bir sürece giriyor” dedi

‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’
Giriş Tarihi: 13.7.2019

S-400 Hava Savunma Sistemleri'nin teslimat süreci hakkında ilk değerlendirmeyi terör ve güvenlik uzmanı Coşkun Başbuğ Yeni Asır'a yaptı. Başbuğ, S-400'lerin teslimat sürecine ilişkin yaptığı açıklamada, S-400'lerin patriotlara göre çok daha üstün özelliklere sahip olduğunu belirtti. Başbuğ ayrıca, Türkiye'nin Rusya ile S-500'ler konusunda teknolojik paylaşımda bulunacağını dile getirdi. Başbuğ, "Bugün atılan somut adımla beraber siyasi ve stratejik olarak yeni bir dönem başladı. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Türkiye köklü bir devlet olmanın verdiği haklı gururla S-400 korusunda geri adım atmadı. Türkiye'ye karşı Ruslar da zamanında taahhüt ettiği gibi S-400'leri teslim etti. ABD'nin akıl almaz ısrarcılığının kırılma noktası oldu. Türkiye'nin kararlılığı ve S-400'lere alması, ABD'nin diğer ülkeler üzerinden domino etkisi yaratması korkusu içinde. Türkiye yakın gelecekte bu teknolojiyi satmaya başlayacak. Türkiye'de artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Türkiye tek merkezli değil, çok merkezli ve milli çıkarlarını düşünen yeni bir sürece giriyor. Ekonomik olarak baktığımızda artık mesele Güneydoğu Asya'ya kaymaya başlıyor. Bu karar, kaotik yeni dünya düzenine göre Türkiye'nin yeni bir konum alması açısından çok önemli. Aynı zamanda bu kararı siyasetten bağımsız, geleceği de tasarlayan bir adım olduğunu unutmayalım" diye konuştu.

FATİH ŞENDİL

‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA