• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Artık dengeler değişecek

Artık dengeler değişecek
Giriş Tarihi: 14.7.2019

Rusya'dan alınan uzun mevzili Hava Savunma sisteminin sevkiyatı devam ediyor. Mürted Hava Üssü'ne dün sabah saatlerinde gelen 4. uçaktaki parçalar da hangarlara alındı. Rusya parçaların tamamlanmasının ardından 192 füzeyi de deniz yoluyla Türkiye'ye gönderecek. Askeri kaynaklar sevkiyatın birkaç ay içinde tamamlanmasının beklendiğini söyledi. ABD'nin tehdit, baskı ve yaptırımlarına rağmen kararlılığından taviz vermeyen Türkiye S-400'lerle hem Suriye hem Ortadoğu hem de Doğu Akdeniz'e hakim olacak. Suriye üzerinden gelen terör saldırılarının önüne geçilirken, Ortadoğu'dan gelebilecek riskleri önleyecek, özellikle de Doğu Akdeniz'de KKTC'nin çıkarlarına darbe vurmaya yönelik girişimlerin de önüne set çekebilecek.

DİRENİŞİN SEMBOLÜ

S-400'lerin başlayan sevkiyatıyla birlikte dünya basını gözünü Türkiye'ye çevirdi. The Wall Street Journal'da yayımlanan makalede ilginç analizlere değinildi. Yazıda merkezi Moskova'da olan Strateji ve Teknoloji Analizleri Merkezi Başkanı Ruslan Pukhov'un "İki ülkenin de siyasi elitine göre, S-400 anlaşması Türkiye ve Rusya için Batı hegemonyasına direnişin sembolü olmuştur" sözlerine yer verildi.

"S-400'E FETÖ'CÜ ALÇAKLAR KARŞIDIR"

31 Mart seçimlerinde kazandığı belediyelere teşekkür ziyaretlerine başlayan MHP lideri Devlet Bahçeli, Kütahya Belediye Başkanlığı kazanan Alim Işık'ı makamında ziyaret etti ve daha sonra halka hitap etti. Türkiye'nin aldığı S-400'lerin ülkeye hayırlı olmasını dileyen Bahçeli, "S-400'e FETÖ'cü alçaklar karşıdır. S-400'e PKK'lı caniler karşıdır. S-400'e küresel güçler, CHP-İP-HDP karşıdır. Yani zillet ülke savunmasından rahatsızdır. S-400'ün sarayın savunulmasında kullanılacağını söyleyenler ise cahildir, kişiliksizdir. S-400'ü de alırız, Doğu Akdeniz'de de bulunuruz, teröristlere de dünyayı zindana çeviririz. Biz Türkiye'yiz" ifadelerini kullandı.

"ABD'YE KOMPLO İDDİALARI ASILSIZDIR"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Associated Press haber ajansına ABD'de aleyhine yapılan karalama kampanyasını değerlendirdi. Bu ithamların bugüne kadar defalarca yapıldığını kaydeden Altun, "Bu karalama kampanyası, Amerikan halkını yanlış yönlendirerek bir NATO müttefiki olan Türkiye'nin, Başkan Trump'ın geçiş ekibi ve yönetiminin üyeleriyle yasadışı bağlantıları olduğuna inandırmayı hedeflemektedir. ABD'ye komplo kurduğumuz düşüncesi saçmalıktan ibarettir. Büyük bir terör saldırısının sorumlusuna kurban muamelesi yapmak kabul edilemez" açıklamasını yaptı.

Artık dengeler değişecek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN