• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Erdoğan’ın ziyareti ilişkileri hızlandıracak

Erdoğan’ın Endonezya ziyareti ilişkileri hızlandıracak
Giriş Tarihi: 19.7.2019

ENDONEZYA Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Enggartiasto Lukita, Türkiye ziyaretinde iki ülke ilişkilerini değerlendirdi. 2020'nin ilk çeyreğinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Endonezya'yı ziyaret edeceğini hatırlatan Lukita, "Bundan onur duyacağız. Anlaşmalar ve ticari görüşmeler Erdoğan ülkemize geldiğinde görüşülecek. Bundan sonra tüm bu ticaret müzakereleri ve anlaşmalar büyük ölçüde sonuçlandırılacak. 10 milyar dolarlık ticaret hacmine 2020-2023 yılları arasında ulaşılması öngörülüyor. İkili ticaret kapasitemizi nasıl artıracağımıza yakından çalışıyoruz. Ülkemde savunma bakanı olsaydım, muhtemelen Türkiye'den savunma sanayi araçları alırdım" diye konuştu.


BAŞKAN ERDOĞAN RAMA'YI AĞIRLADI
BAŞKAN Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'yı kabul etti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, kabulde iki ülke arasındaki ilişkiler ve bölgesel konular ele alındı. Görüşmede, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da hazır bulundu.

Erdoğan’ın Endonezya ziyareti ilişkileri hızlandıracak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN