• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ve icraları miras kaldı

Borç ve icraları miras kaldı
Giriş Tarihi: 13.8.2019

31 Mart yerel seçimlerinde 'da 15 yıllık 'li Belediye Başkanı'na karşı kazanan ile Karpuzlu'yu CHP'den devralan MHP'li Belediye Başkanı , geçmiş dönemin borçlarından dolayı hizmet üretememekten şikayetçi. Borçlar nedeniyle projeler için adım atamadıklarını söyleyen iki başkan, şimdi CHP'den kalan borçları ödemek için büyük gayret sarf ediyor.

31 Mart yerel seçimlerinde Aydın Bozdoğan'da 15 yıllık CHP'li Belediye Başkanı'na karşı seçim kazanan AK Partili Ufuk Altıntaş ile Karpuzlu'yu CHP'den devralan MHP'li Belediye Başkanı Hilmi Dönmez, geçmiş dönemin borçlarından dolayı hizmet üretememekten şikayetçi. Borçlar nedeniyle projeler için adım atamadıklarını söyleyen iki başkan, şimdi CHP'den kalan borçları ödemek için büyük gayret sarf ediyor. Birçok belediye başkanı 100 günlük icraatları anlatırken Altıntaş ile Dönmez, CHP'nin kötü yönetimi yüzünden 100 günlük süreyi icra ve senetlerle geçirdi. Yerel seçimlerde ilçeyi 15 yılda adeta borç batağına sokan CHP'li Tümer Apaydın'dan devralan AK Partili Ufuk Altıntaş, koltuğa oturduktan sonra 78 milyon borcu görünce adeta şok yaşadığını dile getirerek, "Ben de diğer belediye başkanlarımız gibi icraatlarımı kamuoyu ile paylaşmak isterdim. Ancak 1 Nisan sabahı bir enkaz devraldım. 34 bin nüfusu olan bir ilçe nasıl oluyor da, 78 milyon gibi büyük bir borç batağına sokuluyor. Sadece çatı yapan bir demirciye belediyenin 2.3 milyon lira borcu olur mu? Biz bu işin içinden çıkamadık" şeklinde konuştu.

'BELEDİYE RESMEN BATMIŞ'

CHP'li başkan Tuğrul Ozan'dan belediyeyi 10 milyon 350 bin lira borçla devraldıklarını açıklayan Karpuzlu Belediye Başkanı Hilmi Dönmez de, "2014-2019 arasında belediyeye ait toplam 95 arsa satılmış. Bu satışlardan 1 milyon 534 bin 745 lira gelir elde edilmiş. Ama belediye araç ve gayrimenkulleri üzerinde 19 haciz ve icra bulunuyor. CHP döneminde belediye resmen batmış" dedi.

Borç ve icraları miras kaldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN