• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bakanlık duyurdu: heyeti ’ya intikal edecek

Bakanlık duyurdu: ABD heyeti Şanlıurfa’ya intikal edecek

15.08.2019, 10:20

’ndan yapılan son dakika açıklamasında " başkanlığındaki heyet, ziyaretin ardından 'ya intikal edecek" ifadeleri kullanıldı.

Milli Savunma Bakanlığı, ABD ile kurulacak Müşterek Harekat Merkezi'yle ilgili yaşanan son gelişmeler hakkında açıklalamada bulundu. Bakanlık açıklamasında "ABD Avrupa Kuvvetleri Komutan Yardımcısı başkanlığındaki heyet, Genelkurmay Başkanlığını ziyaretin ardından Şanlıurfa'ya intikal edecek."ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde;

"FAALİYETLER DEVAM EDİYOR"

"ABD ile koordineli Suriye kuzeyinde tesis edilmesi planlanan Güvenli Bölge kapsamında; Şanlıurfa'da kurulacak Müşterek Harekat Merkezinin faaliyete geçirilmesine yönelik çalışmalara devam edilmektedir.

"ŞANLIURFA GİDECEK"

Bugün, ABD Avrupa Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Korgeneral Twitty başkanlığındaki ABD askeri heyeti, Genelkurmay Başkanlığını ziyareti müteakip, harekat merkezinin kurulumu ile ilgili koordinelerde bulunmak üzere Şanlıurfa'ya intikal edecektir."

Bakanlık duyurdu: ABD heyeti Şanlıurfa’ya intikal edecek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN