• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’da 1630 ev ile 8 otel mühürlendi

Bodrum’da 1630 ev ile 8 otel mühürlendi
Giriş Tarihi: 21.8.2019

ÇEVRE ve , 'nın ilçesinde kıyı ve koylarda incelemede bulundu. Kurum, imar kanununa aykırı olduğu tespit edilen bin 630 konut ve 8 otelin mühürlendiğini açıkladı

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Muğla'nın Bodrum ilçesinde kıyı ve koylarda incelemede bulundu. Kurum, imar kanununa aykırı olduğu tespit edilen bin 630 konut ve 8 otelin mühürlendiğini açıkladı. Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait tekneyle kıyı ve koylardaki kaçak yapılaşma ve çevre temizliğine ilişkin denetimlerini sürdüren Kurum, Yalıkavak ile Göltürkbükü arasındaki koylarda bulunan yapıların imara aykırılıklarını yerinde inceledi. Denetimler sırasında kıyılara yakın bulunan balık çiftliklerini de gezen Kurum, daha sonra Yalıkavak'ta basın toplantısı düzenledi. Kıyılarda çarpık yapılaşmalar tespit ettiklerini belirten Kurum, çok sayıda imara aykırı yapı tespit ettiklerini belirterek, "Yalıkavak, Gündoğan, Gümbet ve Gökçebel bölgelerinde bin 630 konut ve 8 otelin imara aykırı olduğu tespit edildi ve mühürlendi. Kendilerine imara aykırılıkları gidermeleri için süre verildi. Gidermedikleri takdirde diğer yaptırımlar uygulanacak" dedi.

ÇİFTLİKLERE DE CEZA
Kaçak yapılaşmaya bu güne kadar göz yummadıklarını, bundan sonra da izin vermeyeceklerini kaydeden Kurum, "Kıyıların yanı sıra bölgedeki balık çiftliklerini de inceledik. Denizi kirlettiği tespit edilen çiftliklere, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yaklaşık 250 bin lira ceza kesildi" diye konuştu.

ADEM ÜLKER

Bodrum’da 1630 ev ile 8 otel mühürlendi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN