• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'den çağrı: Ortak çözüm üretelim

AK Parti'den çağrı: Ortak çözüm üretelim
Giriş Tarihi: 25.8.2019

Türkiye'yi ayağa kaldıran Emine Bulut cinayetinin ardından, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın da talimatı ile AK Parti ve bakanlıklar kadın cinayetleri ile ilgili çalışmalarına ivme kazandırdı. AK Parti kurmayları, "Ortak çözüm üretelim. Sadece yasal değişiklik sorunu çözmez. Bu vahşeti besleyen kaynaklara da bakalım" çağrısı yaptı. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, "Türkiye'de bir grup, AK Parti'ye inanılmaz yükleniyor. Bu cinayetlerin bizim hayat tarzımızdan kaynaklandığını öne sürüyor. Bir diğer grup ise toplumun daha dindar olursa bunların önleneceğini söylüyor. Bu olaylar bizi birleştiremiyor. Oysa siyasi görüşmelerimizi, partileri bir yana koyup bu durumda birleşmemiz gerekir" diye konuştu. AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can da, yargı sürecinin yanı sıra böyle vahşi cinayetlerin nasıl işlendiğinin de araştırılması gerektiğini söyledi. Can, yeni bir değişiklik ile sorunun çözülemeyeceğine dikkat çekerek, "Bu bu vahşeti hangi kaynakların beslediği, bu insanların vahşice insan öldürme noktasına nasıl geldiğine de bakmalıyız" dedi. Can, kadın cinayetleri için Meclis'te yeni bir komisyon kurulabileceğini belirtti.

KIZINA DESTEK SAĞLANACAK
Emine Bulut'un büyük bir travma yaşayan kızı F.B.B. ile ilgili hükümet hemen harekete geçti. 'Anne lütfen ölme' çığlığıyla Türkiye'yi ağlatan küçük kızı Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı korumaya aldı. Milli Eğitim Bakanlığı ise, talihsiz kıza öğrenimi süresince eğitim yardımı, sosyal ve psikolojik destek sağlanacağını açıkladı.

AK Parti'den çağrı: Ortak çözüm üretelim haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN