• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

meydanı boş buldu!

Kılıçdaroğlu meydanı boş buldu!
Giriş Tarihi: 8.9.2019

Genel Başkanı Kemal , Aydın'a geldi. ziyaretinin ardından belediye binası önünde miting yapmak isteyen Kılıçdaroğlu, gördüğü manzara karşısında şoke oldu. Konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu'nu dinlemek için gelenlerle alan dolmadı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'a geldi. Efeler Belediyesi ziyaretinin ardından belediye binası önünde miting yapmak isteyen Kılıçdaroğlu, gördüğü manzara karşısında şoke oldu. Konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu'nu dinlemek için gelenlerle alan dolmadı.

HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADI

Büyük boşlukların göze çarptığı mitingde Kılıçdaroğlu adeta soğuk duş yaşadı. Alanda çok fazla vatandaşın olmaması üzerine CHP'li Efeler başta olmak üzere birçok belediyenin personeli miting bölgesine yönlendirildi. Belediye personelinin katılımıyla alan yine de dolmadı. Çoğunluğu belediye personelinden oluşan kalabalığa seslenmek zorunda kalan Kılıçdaroğlu, konuşmasını kısa tuttu. Yaklaşık 10 dakika kürsüde kalan Kılıçdaroğlu, ardından aracına binerek Efeler'den ayrıldı. Önceki gün de Nazilli'de aynı manzarayla karşılaşan Kılıçdaroğlu için Aydın ziyareti hayal kırıklığına dönüştü.

AK PARTİLİ YAVUZ'DAN TEPKİ

Efeler Belediyesi'nin talimatla personel getirmesine ise AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz tepki gösterdi. CHP'nin Aydın'da ilgi görmediğini kaydeden Milletvekili Yavuz, "Aydın'da istediği ilgiyi bulamayan Kılıçdaroğlu, halktan görmediği ilgiyi CHP'li belediyelerde çalışan işçi, memur ve sözleşmeli personelle telafi etme çabası içerisinde yer almış. Bu kabul edilemez bir durum" diye konuştu.'ÇALIŞANLARA BELGE İMZALATILDI'

Kılıçdaroğlu'nun kalabalık bir toplulukla karşılamak isteyen Efeler Belediyesi ilginç bir yönteme başvurduğu ortaya çıktı. Efeler Belediyesi, mitinge katılmaları için çalışanlarına tebliğ tebellüğ belgesi imzalattı. İmzatılan belge ile memur, işçi ve şirket personellerinin saat 12.30'da belediye binası önünde hazır olması istendi. Çalışanlara imzalatılan belgede 'başkanlık makamının talimatı olduğu' kaydedildi.

HÜSEYİN KILIÇ

Kılıçdaroğlu meydanı boş buldu! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN