• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Ben çocuğumu onlar için doğurmadım’

‘Ben çocuğumu onlar için doğurmadım’
Giriş Tarihi: 11.9.2019

Çocukları tarafından dağa kaçırılan ailelerin Diyarbakır il binası önünde tuttuğu ‘evlat nöbeti’ yeni katılımlarla devam ediyor. Dün adlı babanın, 22 Mart'ta kaçırılan 20 yaşındaki oğlu Mehmet Aylu için eyleme katılmasıyla aile sayısı 20'ye yükseldi.

Diyarbakır'da farklı tarihlerde çocukları dağa kaçırılan ailelerin HDP İl binası önünde başlattıkları oturma eylemi bir haftayı geride bıraktı. 8'inci günde çocuğu dağa kaçırılan baba Salih Aylu ile yine anne Latife Ödümlü'nün eyleme katılmasıyla evlat nöbeti tutan aile sayısı 20'ye çıktı. İL binası önünde toplanan ailelerden kanser hastası olduğunu belirten bir anne, "Ben çocuklarımı onlar için doğurmadım, yeter artık. Kocaman adamlar küçücük çocukların arkasına saklanıyorsunuz. Bütün bu binadakiler PKK'yı destekliyor. O yüzden karşımıza bile çıkamıyorlar. Çocuklarımızı ölü veya diri geri istiyoruz. Çocuklarımız gelmeden buradan gitmiyoruz" diye isyan etti. SALIH Aylu da oğlu Mehmet'in (20) dağa kaçırılmasında HDP'nin aracı olduğunu belirterek, "Eşim rahatsız olduğu için oturma eylemine katılamıyor. Oğlumu geri istiyorum" dedi.

ÖZGÜR CEBE


‘Ben çocuğumu onlar için doğurmadım’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN