• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘O vasiyet okunsun’

‘O vasiyet okunsun’
Giriş Tarihi: 12.9.2019

27 Temmuz'da hayatını kaybeden 'in simge isimlerinden Devlet eski Bakanı, Türkiye'nin ilk kadın Turizm Bakanı 'ın bıraktığı, ancak ortada olmayan vasiyetnamesi mahkemeye taşındı.

27 Temmuz'da hayatını kaybeden İzmir'in simge isimlerinden Devlet eski Bakanı, Türkiye'nin ilk kadın Turizm Bakanı Işılay Saygın'ın bıraktığı, ancak ortada olmayan vasiyetnamesi mahkemeye taşındı. Yeni Asır'ın manşetten duyurduğu haberin büyük ses getirmesinin ardından, Işılay Saygın'ın Genel Başkanlığını yaptığı Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği yönetimi, Genel Başkan Yardımcısı Jale Gelgör'ün imzasıyla dava dilekçesi verdi.

'ONUN SIRDAŞI OLDUM'

Dernek Genel Başkan Yardımcısı Gelgör, yönetim adına yine derneğin genel sekreteri olan Avukat Gülsüm Ormancı aracılığıyla verdiği dilekçede "İzmir'de Sayın Işılay Saygın'a en yakın biri olarak, yıllardır derneğimizde onun yardımcılığını yaparak sırdaşı oldum. Biz ve dernek üyesi arkadaşlarım sohbetlerde Buca'da oturduğu evin müze yapılması için kendisine hep söyledik. O da kabul etti. Evinin müze ya da anı evi olmasını istiyordu. Hatta bununla ilgili bir vasiyetname hazırladığını biliyoruz" denildi.

BİZİM İSTEĞİMİZ

Söz konusu vasiyetin bankadaki gizli bir kasada olduğunun tahmin edildiği aktarılan dilekçede, "Bu kasanın açılarak vasiyetinin okunması, mallarının bu doğrultuda pay edilmesi, evinin de müze yapılması en büyük isteğimiz" ifadelerine yer verildi.

24 MİLYON LİRAYI 3 KARDEŞ PAYLAŞTI

Işılay Saygın'dan kalan 24 milyon lira geçtiğimiz günlerde iki kardeşi ve vefat eden üçüncü kardeşinin 4 çocuğu arasında paylaşılmıştı. Dernek Genel Başkan Yardımcısı Jale Gelgör'ün açtığı davaya bakacak mahkeme, banka kasasının açılıp açılmayacağına, Işılay Saygın'ın evinin müze olup olmayacağına karar verecek.

TOLGA TEKİN

‘O vasiyet okunsun’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN