• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tuzaklara ‘Koral’ kalkanı

Tuzaklara ‘Koral’ kalkanı
Giriş Tarihi: 11.10.2019

Fırat'ın doğusuna yönelik 'nda terör örgütünün bölgedeki tuzaklarını etkisiz hale getirmek için 'ın geliştirdiği ilk kez devreye girdi.

Fırat'ın doğusuna yönelik Barış Pınarı Harekatı'nda terör örgütünün bölgedeki tuzaklarını etkisiz hale getirmek için ASELSAN'ın geliştirdiği Koral Elektronik Harp Sistemi ilk kez devreye girdi. Milli icadımız olan Koral radarları kör etmek, iletişimi kesmek ve diğer bilgisayarlı sistemleri işlevinden uzaklaştırmak için geliştirildi. Koral, askeri araçlara entegre edilen ve geniş frekans bandında görev yapabilen bir radar sistemi. Bir elektronik destek aracı ve 4 elektronik taarruz aracından oluşan ve 200 kilometre menzili olan Koral, Barış Pınarı Harekatı'nda tuzakları kesiyor.

FATİH ŞENDİL

Tuzaklara ‘Koral’ kalkanı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN