• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de yumruklu delege seçimleri karakolda bitti

Karşıyaka’da mahalle delege seçimlerinde yumruklar konuştu. Bahariye’de İlçe Yöneticisi ağır küfürler ederek partililere saldırdı. Alaybey'de ise seçimi kaybeden CHP İl Başkan Yardımcısı Sedredil Coşkuner, yaşanan tartışmaların ardından darp raporu aldı.

CHP’de yumruklu delege seçimleri karakolda bitti
Giriş Tarihi: 10.11.2019

CHP Karşıyaka'da dün başlayan mahalle delege seçimlerinde yumruklar konuştu. Bahariye mahallesinde İlçe Yöneticisi Sedat Koçak ağır küfürler ederek partililere saldırdı. Koçak hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Alaybey'deki seçimlerde sandık görevlisi olan ve ardından Bahariye'de görev alan İl eski Disiplin Kurulu Başkanı Necat Yılmaz'ın, seçimleri sandık görevlisi olmadan başlatmak istemesi ve delegelerin sandık başlarında birer parti görevlisi olması isteğini de reddetmesi üzerine tartışma çıktı. Bunun üzerine ilçe yöneticisi Sedat Koçak partililere saldırdı ve küfür etti. Ağır hakaretlere uğrayan partililer karakola giderek Koçak hakkında suç duyurusunda bulundu.

COŞKUNER DARP RAPORU ALDI

Alaybey'de ise seçimi kaybeden CHP İl Başkan Yardımcısı Sedredil Coşkuner darp raporu aldı. "İl yöneticisi olmama rağmen kendi mahallemde can güvenliğim yoktu" diyen Coşkuner, "İlçe başkanı ve yardımcısı sandığa sahte oy atmasına rağmen hiçbir işlem yapılmadı" diye konuştu.

KARŞILIKLI SUÇLAMALAR

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, Bahriye ve Latife Hanım mahallerindeki seçimleri iptal ettiğini açıkladı. Yıldırım, "Benim ve yönetimimin can güvenliği yok. Arkadaşlarımız darp edildi. Belediye çalışanları sandıklara müdahale etti. Haklarında tutanak tuttuk" dedi. Karşıyaka Belediye Başkanı CHP'li Cemil Tugay ise Yıldırım ve il yönetimini eleştirerek, "Ben seçimlere karışmadım. 'Karıştı' iddiasını reddediyorum. Alaybey ve Bahriye'de kadın partilileri dövdüler. Bunu yapan il yöneticileri, şimdi 'can güvenliğim yok' diyerek üste çıkıyorlar" dedi.

CHP’de yumruklu delege seçimleri karakolda bitti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA