• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

kavgası ’yi karıştırdı

'DE Aralık ayı ortalarından itibaren başlayacak kongre süreci için gözler , ve 'ya çevrildi. Kongrede adaylık kavgası ise erken başladı.

İzmir kavgası CHP’yi karıştırdı
Giriş Tarihi: 18.11.2019

CHP'DE Aralık ayı ortalarından itibaren başlayacak kongre süreci için gözler İzmir, İstanbul ve Ankara'ya çevrildi. Kongrede adaylık kavgası ise erken başladı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'kavga istemiyorum' çıkışına rağmen en sert kavga şimdilik İzmir'de yaşanıyor. Aralık ortalarından itibaren başlayacak kongre süreci öncesinde İzmir'de kavganın ayaklarını ise genel başkan yardımcısı Tuncay Özkan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eski belediye başkanı Aziz Kocaoğlu oluşturuyor.

Karşıyaka, Buca ve Çiğli'deki mahalle delege seçimlerinde bile karakolda biten kavgaların yaşandığı İzmir'de adaylık yarışının kıran kırana geçeceği belirtiliyor.

3 İSİM KARŞI KARŞIYA
CHP kulislerine göre Kemal Kılıçdaroğlu'nun tek aday talimatına rağmen İzmir'de il başkanlığı için en az 3 aday çıkabileceği belirtiliyor. Mevcut il başkanı Deniz Yücel'in adaylığına sıcak bakmayan Başkan Tunç Soyer'in yanı sıra eski büyükşehir belediye başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da Yücel'e karşı aday arayışında olduğu belirtiliyor. Yücel'in, Tuncay Özkan tarafından desteklendiği ancak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Yücel'e karşı, milletvekili adayı Devrim Barış Çelik'i desteklediği kaydediliyor.

EVRİN GÜVENDİK

İzmir kavgası CHP’yi karıştırdı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA