• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan ’dan Parlamentosu'nda flaş mesajlar

Başkan , Parlamentosu'nda ve Senato ortak oturumunda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Burada kendimizi yabancı bir ülkede gibi görmüyoruz. Burada kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. -Pakistan arasındaki hakiki bir kardeşliktir." dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dan Pakistan Parlamentosu'nda flaş mesajlar

14.02.2020, 09:37 Güncelleme Tarihi: 14.02.2020,11:01

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Parlamentosunda Ulusal Meclis ve Senato ortak oturumuna katılıyor. Erdoğan burada kritik açıklamalarda bulundu.

"BİZ SİZİ SEVMEYECEĞİZ DE KİMİ SEVECEĞİZ"

Erdoğan, "Burada kendimizi yabancı bir ülkede gibi görmüyoruz. Burada kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Pakistan'a ayak bastığımız andan itibaren bizi karşılayan tüm makamlara teşekkür ediyorum. Türkiye Pakistan kardeşliği tarihi olayların pekiştirdiği hakiki bir kardeşliktir. Bütün sıkıntılara rağmen Çanakkale için yardım toplandı. Biz sizi sevmeyeceğiz de kimi seveceğiz." şeklinde konuştu."DÜN ÇANAKKALE BUGÜN KEŞMİR! BİZİM İÇİN KEŞMİR O DUR O OLACAKTIR"

Öte yadnan Erdoğan, "Pakistan halkının Kurtuluş Savaşımız sırasında ekmeğinden artırarak gönderdiği yardımları unutmadık. Dün Çanakkale bugün Keşmir... İşte şimdi de bizim için Keşmir odur o olacaktır." mesajını verdi.

Başkan Erdoğan’dan Pakistan Parlamentosu'nda önemli mesajlar

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"TÜRKİYE İLE PAKİSTAN ARASINDAKİ KARDEŞLİK BAĞLARI DÜNYA DA PEK AZ ÜLKEYE NASİP OLUR"

Pakistan halkının siz kıymetli temsilcilerinin nezdinde buradan herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Şahsıma bu oturumda hitap etme fırsatı verdiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz burada kendimizi asla yabancı ülkede görmüyoruz. Şu anda biz kendi evimizde sizlerle bir aradayız. Asya'nın en önemli buluşma noktalarından birinde kendimizi evimizde hissediyoruz. Türkiye ile Pakistan arasındaki kardeşlik bağları dünya da pek az ülkeye nasip olur. Gazneliler devletinin kurucusu Gazneli Mahmut devrinden beri Türkler şu an içinde bulunduğumuz coğrafyanın önemli bir parçası olmuştur. 1915 senesinde Türk askeri şanlı bir direnişle Çanakkale Boğazı'nda savaşırken bu topraklarda yapılan miting tarihin sayfalarına kaydolmuştur. Mitingi tertipleyenler Çanakkale'de savaşan Türk milletine yardım toplamayı amaçlıyordu.

"PAKİSTAN FETÖ'YE AİT OKULLARI MAARİF VAKFI'NA DEVREDEREK GERÇEKTEN YANIMIZDA OLDUĞUNU GÖSTERDİ"

Bütün sıkıntılara ve tehditlere rağmen meydanda açılan sergilerde Çanakkale için çok büyük yardım toplandı. Biz sizi sevmeyeceğiz size muhabbet beslemeyeceğiz de kimi seveceğiz kime muhabbet besleyeceğiz. Pakistan halkının kurtuluş savaşımız sırasında ekmeğinden arttırıp gönderdiği yardımları hiçbir zaman unutmadık unutmayacağız. Dün Çanakkale bugün Keşmir. Bizim için Keşmir o dur o olacaktır. Türki milletini yalnız bırakmayan veda abidesi kardeşlerimizi unutmayacağız. Pakistan ile kardeşliğimizi ebediyen muhafaza edeceğiz. Bizim dostluğumuz menfaatten değil muhabbetten geliyor. Pakistan'ın acısını acımız sevincini sevincimiz başarısını da kendi başarımız olarak görüyoruz. 251 insanımızın şehit olduğu 15 Temmuz hain darbe girişiminin sonrasında Pakistan halkının duasını hep yanımızda hissettik. Pakistan FETÖ'ye ait okulları Maarif Vakfı'na devrederek gerçekten yanımızda olduğunu gösterdi. Pakistan haklı mücadelesinde dimdik Türkiye'nin yanında yer aldı.

"ANCAK MÜMİNLER KARDEŞTİR!"

Pakistan kalkınma ve refah yolunda mesafe kaydetmeye devam ediyor. Şüphesiz ekonomik kalkınma bugünden yarına gerçekleştirilecek bir hadise değildir. Kalkınma da istikrar ve güven olmazsa olmaz iki şarttır. Pakistan'ın iş ve yatırım ortamını iyileştirmeye yönelik attığı adımlar daha cazip bir ülke olmasını sağlıyor.Türkiye Pakistan iş forumunda yatırımcılarımız ile bir araya geleceğiz. Bir kez daha Pakistan ekonomisine olan güvenimizi teyit edeceğiz. Pakistan'ın terörle mücadelede sergilediği çabaları takdirle takip ediyoruz. Pakistan terörden çok çekmiş bir ülke. Dünyanın en vahşi örgütlerinin hedefinde bir ülke olarak Pakistan'ın karşılaştığı zorlukları gayet iyi anlıyoruz. Pakistan'ın terörle mücadelede yanında olmaya devam edeceğiz. İslam'da kardeşlik hukuku mümin kardeşine destek olmak yanında sıkıntılarına taraf olmayı da gerektirir. Ancak müminler kardeştir.

"FİLİSTİN, KIBRIS VE KEŞMİR BAŞTA OLMAK ÜZERE..."

Hiçbir sınır hiçbir mesafe mümin gönüller arasında hudut çizemez. Dünyanın neresinde olursa olsun Müslüman kardeşimizin yanında durmak görevimizdir. Türkiye olarak bu anlayışla ümmetin arasında ayrılıkları gidermek Filistin, Kıbrıs ve Keşmir başta olmak üzere haklı davamızda gayret göstermek için çaba sarf ediyoruz.

İdlib'le ilgili son günlerde attığımız adımların gayesi, 4 milyon mazlumun, rejimin varil bombaları altında can vermesinin önüne geçmektir. İdlib ile ilgili son günlerde attığımız adımların gayesi de daha fazla kayıp verilmesinin önüne geçilmesidir. Libya'dan Yemen'e kadar çatışmaların olduğu her yerde Türkiye'nin öncelikli hedefi kanı, yıkımı, zulmü ve gözyaşını durdurmaktır.

"TRUMP'IN KUDÜS PLANI İŞGAL PLANIDIR"

İsrail saldırıları karşısında onurlu ve kararlı bir duruş sergiledik. Özellikle son zamanda malum gerek sayın Trump ve Netanyahu arasında Kudüs ile ilgili atılan adımla 'barış planı' diye yutturulan plan bir barış planı değil bir işgal projesidir. Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir diyerek harem-i şerifi İsrail'in zulmüne terk etmeyeceğimizi tüm dünyaya ilan ettik.

KEŞMİR MESAJI

BM Genel Kurulu'nda Keşmir'e sahip çıkarak ülkemizin bu konudaki hassasiyetini bir kez daha ortaya koyduk. Keşmir sorunu ancak adalet zemininin de çözülebilir. Türkiye Keşmir meselesinde adaletin barışın diyalog yolu ile çözülmesinin yanında duracaktır.

Başkan Erdoğan Pakistan Parlamentosu'nda! Meclis oturumu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle açıldı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dan Pakistan Parlamentosu'nda flaş mesajlar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA