• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’da sıcak karşılama

Başkan ve Emine Erdoğan, tarafından resmi törenle karşılandı. 'a gelen Başkan Erdoğan için ülkenin yüksek tirajlı gazetesi Daily Ittehad özel sayı çıkardı. Gazetede, "İslam dünyasının lideri Pakistan'a hoş geldin" ifadesi yer aldı.

Pakistan’da sıcak karşılama

14.2.2020

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, iki günlük resmi ziyaret için dün Pakistan'a gitti. Başkent İslambad'da Pakistan Başbakanı İmran Han tarafından karşılanan Erdoğan'ın ziyareti nedeniyle İslamabad caddelerine Erdoğan, Han ve Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi'nin fotoğrafları asıldı. Sokaklar ayrıca, Pakistan ve Türk bayrakları, "İkinci ülkenize hoşgeldiniz", "Pakistan, Türkiye aynı yolda ilerleyen iki kardeştir", İki ülke tek millet" pankartları ile süslendi. Han ile Erdoğan, havalimanından, Han'ın kullandığı otomobille Başbakanlık'a geçti. Başbakanlık'ta resmi karşılama töreni düzenlendi. Erdoğan, daha sonra Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi ile görüştü.

MECLİS'E HİTAP EDECEK
Başkan Erdoğan, bugün ilk olarak Pakistan Milli Meclisi ve Senatosu'nun ortak oturumunda hitap edecek. Pakistan Parlamentosu'na dördüncü kez hitap edecek olan Erdoğan'ın burada yapacağı konuşmada, Keşmir sorunu, başta FETÖ, DEAŞ olmak üzere terörle mücadele, İslamofobiye karşı atılacak adımlar üzerine mesajlar vermesi bekleniyor.

YATIRIM ÇAĞRISI
Erdoğan ile Pakistan Başbakanı Han, daha sonra DEİK'in düzenleyeceği Pakistan-Türkiye İş ve Yatırım Forumu'nda iki ülkenin iş insanlarına yatırım çağrısı yapacak. Daha sonra Başbakanlık Konutu'nda baş başa görüşme gerçekleştirecek ikili, görüşmenin ardından Türkiye- Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin 6. toplantısına başkanlık edecek. Bu toplantıda da iki ülke arasındaki ticaret hacmini arttırmak için atılacak adımlar ve işbirliği imkanları değerlendirilecek. Toplantının ardından iki ülke arasında anlaşmalar imzalanacak.

HASAN AY

Pakistan’da sıcak karşılama haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.