• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bekmezci darbe planını 2010’da biliyormuş

'de düzenlenen operasyonla yakalanan FETÖ'nün üst düzey yöneticilerinden Yusuf Bekmezci davasında son dakika gelişmeleri yaşanıyor. FETÖ'nün kilit ismi "ağırlaştırılmış müebbet" istemiyle hakim karşısına çıkarken, Bekmezci'nin oyunları ve tanıkların anlattıkları davanın ve FETÖ için bu ismin önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Bekmezci darbe planını 2010’da biliyormuş
Giriş Tarihi: 10.3.2020

İzmir'de 3 aylık takiple örgütün sözde Karşıyaka imamı ile birlikte milyonluk lüks evde yakalanan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. Duruşmaya dinlenen gizli tanık damgasını vururken, Bekmezci'nin de hain darbe planını 6 yıl önceden bildiği ortaya çıktı. Gizli tanık olarak dinlenen "Zaman" kod adlı kişi, Recep Tayyip Erdoğan'a Başbakan iken birçok kez suikast girişiminde bulunulduğunu söyledi. Gizli tanık, "Erdoğan'ın attan düştüğü gün, o ata çeşitli ilaçlar verdiler. Amaçları Erdoğan'ı attan düşürüp boynunu kırmaktı" ifadelerini kullandı. Bekmezci'nin Kazakistan'da darbe yapmadan devleti ele geçirdiğini de anlatan Zaman, "15 Temmuz darbe girişimi 2010'lu yıllardan beri biliniyordu. Bekmezci önemli toplantılarda karar verici olarak yer alıyordu. Gülen, 'Stadyumlar kanla dolacak' dedi. 5 bin kişilik bir liste hazırlandı. Bu listede kimin infaz edileceği yazılıydı" dedi.

Bekmezci darbe planını 2010’da biliyormuş haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA