• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Evlat nöbetine 2 aile daha katıldı

'da evlat nöbetindeki ailelerin sayısı gün geçtikçe artıyor. HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlatılan evlat nöbetine 2 aile daha katıldı.

Evlat nöbetine 2 aile daha katıldı

11.03.2020, 14:09

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019'da farklı kentlerden Diyarbakır'a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

Evlat nöbetinin 191'inci gününde iki aile daha eyleme katıldı.

Solmaz Örgünç, 5 yıl önce kandırılan oğlu Baran için, Mukaddes Tunar ise 7 yıl önce ortadan kaybolan eşi Mehmet Salih Tunar için oturma eylemine katıldı.

Solmaz Örgünç, oğlunun 5 yıl önce dağa kaçırıldığını söyledi.

Oğlunun nerede olduğunu bilmediğini belirten Örgünç, "Hiç haber alamadım, devletime sığındım. İnşallah devletim oğlumu getirir bana. Okul okuyordu, bilmiyordu. Nereye götürmüşler bilmiyorum, haberim yoktur. Partiye gittim sordum, dediler, 'haberimiz yok.' 5 yıldır haber alamadım. Okul okuyordu, liseyi yeni bitirmişti. Aileleri gördüm, geldim oturdum. Belki bir telefon gelir, bir şey olur haberini alırım diye onun için geldim" dedi.

EŞİ İÇİN NÖBETTE

2013 yılında Erzurum'da ortadan kaybolan Mehmet Salih Tunar'ın eşi Mukaddes Tunar ise eşinin 7 yıldır kayıp olduğunu söyledi.

Eşinin sabah evden çıktıntan sonra bir daha eve gelmediğini ifade eden Tunar, konuşmasına şöyle devam etti:

"Ertesi gün arabasını bulduğumuzda arabası boştu. İçinde telefonu vardı. 7 yıldır arıyoruz, şuanda yaşayıp yaşamadığını bilmiyoruz. Nerede olduğunu bilmiyoruz. Aileleri gördük, biz de destek olmak için kaybımızı bulmak için evine dönemsi için oturma eylemine katıldık. 11, 12 yaşlarında iki tane çocuğum var. Çok mağduruz. Biliyorum kandırıldın, sen gidecek insan değildin. Çünkü devletini de seviyordun milletini de seviyordun. Çok merhametli bir yüreğin vardı. Buradan birlikte dönelim. Sen gelmeyene kadar ben buradan gitmem."

Örgünç ve Tunar, konuşmalarının ardından ailelerle kucaklaşıp oturma eylemine katıldı.

Evlat nöbetine 2 aile daha katıldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA