• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yurtdışında öldü

Yurtdışında 32 Türk öldü
Giriş Tarihi: 26.3.2020

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yurtdışındaki Türklerin durumuyla ilgili yaptığı açıklamada, 32 Türk'ün hayatını kaybettiğini söyledi. Bazı ailelerin yakınlarının cenazelerini yurda getirmek istediklerini de hatırlatan Çavuşoğlu, "Normal uçuşlarımız yok ama kargo uçuşları var. Gereken desteği veriyoruz. Yurt dışındaki vatandaşlarımız da lütfen mecbur olmadıkça sokağa çıkmasınlar. Bizler size hizmet etmek için başkonsolosluklar büyükelçiliklerle irtibat halindeyiz" dedi.

Virüse karşı uluslararası işbirliği
Türkiye'nin gelen talepler üzerine bugüne kadar 17 ülkeye tıbbi malzeme gönderdiğini söyleyen Bakan Çavuşoğlu, "Bu ülkelerin Dışişleri Bakanlarıyla neler yapmamız konuşmalarımız oldu. İspanya'nın bizden maske talebi oldu. Bu konuda uluslararası bir fon oluşturulmalı. Kendi ihtiyacımızı tespit edip bu yolla ihraç da edebiliriz. Özellikle G-20 ülkeleri olarak bizim bunu koordine etmemiz gerekiyor. Gereken katkıyı sağlarız, adımı atarız. Türkiye insani ülke olarak dünyada 1. sıradadır" ifadelerini kullandı.

Yurtdışında 32 Türk öldü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA