• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkanı Şahin'den, Saymaz'a 'rapor' tepkisi: Kovulman boşa değilmiş, yalancının tekisin

Gazeteci 'n görevini yapmadığını iddia ettiği Başkanı , hesabından bir açıklamada bulundu. Saymaz'a sert sözlerle yüklenen Şahin, "Gittiğin her yerden kovulman boşa değilmiş, yalancının tekisin." ifadelerini kullandı.

RTÜK Başkanı Şahin'den, Saymaz'a 'rapor' tepkisi: Kovulman boşa değilmiş, yalancının tekisin

15.05.2020, 17:01

Bir televizyon programında yaşanan olaylarla ilgili olarak RTÜK'ü görevini yapmamakla suçlayan gazeteci İsmail Saymaz, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in rapor aldığını ve çalışmadığını ileri sürdü.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Saymaz, "Başta Halk TV olmak üzere eleştirel yayın yapılan kanallardaki, suç niteliğinde olmayan ifadeleri bile hukuku eğip bükerek cezalandıran RTÜK'ün zehir hafiye başkanı, Ülke TV'de komşularını öldürme planı yapanlar sözkonusu olunca "rapor" alıyor." ifadelerini kullandı.

EBUBEKİR ŞAHİN'DEN SERT CEVAP
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Saymaz'ın sözlerini alıntılayarak iddialara cevap verdi. Şahin, "Yalan söylemeye utanmıyor musun, bir de gazeteciyim diye ortalıkta dolaşıyorsun. Gittiğin her yerden kovulman boşa değilmiş, yalancının tekisin. Nereden biliyorsun rapor aldığımı. Az biraz o çok savunduğun değerlere saygılı ol ve onurun varsa bu ahlaksız yalan için özür dile!" diye yazdı.

Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Nedir sizdeki bu RTÜK ve RTÜK Başkanı düşmanlığı. Kaç kez söyledim. 3 ay önce belirlenen başka bir toplantım sebebi ile şehir dışındaydım. Mazeretli değildim, raporlu hiç değildim sadece görevliydim. Halkımıza bile bile yalan söyleyerek kin ve nefrete sevk etmeyin. Yaptığınız suçtur!"

RTÜK Başkanı Şahin'den, Saymaz'a 'rapor' tepkisi: Kovulman boşa değilmiş, yalancının tekisin haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.