• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'den flaş açıklaması!

'den yapılan son dakika açıklamasında "18 Mart'ta atanan sözleşmeli öğretmenlerin kararnameleri 22 Haziran'da atandıkları illere gönderilecek." denildi.

MEB'den flaş sözleşmeli öğretmen açıklaması!

22.05.2020, 18:55

Ataması yapılan sözleşmeli öğretmenler ne zaman göreve başlayacaklarını öğrenmek istiyorlar. Konu ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okullar açıldığında öğretmenlerimizin hiçbir hak kaybı olmadan atama süreçleri tamamlanmış olacak, hiç merak etmesinler." demişti. Konu ile ilgili son dakika açıklaması Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı.

Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirtilen tarihler aralığında alınıyor. Başvuruların ardından süreci başarı ile tamamlayan vatandaşlar görevlerine başlıyorlar. Geçtiğimiz günlerde sözleşmeli öğretmen alımları için başvuruların 1 Haziran ve 12 Haziran tarihleri aralığında alınacağı duyuruldu. Peki atanan sözleşmeli öğretmenler ne zaman göreve başlayacak?

ATANAN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER NE ZAMAN GÖREVE BAŞLAYACAK?
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "18 Mart'ta atanan sözleşmeli öğretmenlerin kararnameleri 22 Haziran'da atandıkları illere gönderilecek." denildi.

BAKAN SELÇUK'TAN AÇIKLAMA
Ataması gerçekleşen ancak göreve başlayamayan öğretmenlere ilişkin bir soruyu da yanıtlayan Bakan Selçuk, "Okullar açıldığında öğretmenlerimizin hiçbir hak kaybı olmadan atama süreçleri tamamlanmış olacak, hiç merak etmesinler." ifadelerini kullandı.

YENİ ALIMLAR HAZİRAN AYINDA OLACAK
Sözleşmeli öğretmenlik, Ön Başvuru ve Sözlü Sınav Merkezi Tercihlerinin Alınması 1-12 Haziran 2020 tarihleri arasında alınacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konu ile ilgili yaptığı açıklamaca, "Haziran ayında yapılacak "Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuruları" tamamen elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Öğretmen adaylarımız, başvuruda izlenmesi gereken adımları tablodan takip edebilirler. Atamaların hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

MEB'den flaş sözleşmeli öğretmen açıklaması! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA