• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de İnce panik başladı

CHP’de İnce panik başladı
Giriş Tarihi: 3.8.2020

CHP'NİN 37. Olağan Kurultayı'nın ardından parti içinde aykırı sesler ayyuka çıktı. Birçok kez CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısına çıkan eski CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise sessizliğini korudu. Kılıçdaroğlu'na ve parti yönetimine karşı aday olmayan Muharrem İnce'nin herhangi olumlu ya da olumsuz bir görüş beyan etmemesi de dikkat çekti.

PARTİ KURACAK İDDİASI
Ankara kulislerinde İnce'nin partiden umudunu kestiği ve kendi yolunu çizeceği konuşuluyordu. İnce ise şu ana dek hiç konuşmadı. İnce'nin parti içinde kendisi ile yol yürüyecek isimleri belirlediği ve 15 Eylül'de Hakkari'de partisini duyuracağı haberi yüksek sesle konuşulurken, CHP'nin haber ajansı ANKA okuyucularına çarpıcı bir haber servis etti. Ajans, Muharrem İnce'nin ağzından, parti kurmayacağına yönelik bir haber yayınladı. İnce, bu haberin üzerine sessizliğini bozdu. Sosyal medya hesabından bu haberi yalanlayan İnce, yeni partiye yeşil ışık yaktı.İNCE'DEN AÇIKLAMA GELDİ
Muharrem İnce, Ankara kulislerini sallayan parti iddiaları ile ilgili Twitter'da şu ifadeleri kullandı: "Bu süreçte bir gazeteye, haber ajansına konuşmadım. Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım. Herkese iyi bayramlar." İnce'nin parti kuracağı iddialarını yalanlamazken ANKA'nın haberini süratle yalanlaması parti kurma yolunda olduğu iddialarını daha da güçlendirdi.

CHP’de İnce panik başladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA