• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Gözler Kabine Toplantısı'nda! Kafe ve restoranlar açılacak mı? Kısıtlamalar kalkacak mı?

Son dakika haberi.... Gözler yarın Başkan Erdoğan liderliğinde toplanacak olan Kabine Toplantısı'dan çıkacak kararda. Kısıtlamalar kalkacak mı? Restoran ve kafeler açılacak mı? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Detayları A Haber muhabiri Ece Altuğ aktardı.

Gözler Kabine Toplantısı'nda! Kafe ve restoranlar açılacak mı? Kısıtlamalar kalkacak mı?

31.01.2021, 15:30

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yarın Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne başkanlık edecek. Kabine toplantısının ana gündem maddesi koronavirüsle mücadele olacak. Kabinede lokanta, restoran ve kafelerin durumunun yanı sıra son günlerde gündemde olan gıda fiyatlarındaki artış da ele alınacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın Başkan Erdoğan başkanlığında toplanacak. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek kabine toplantısında koronavirüs salgınıyla ilgili son gelişmeler ele alınacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgının son durumu, mutasyonlu virüs ve aşılama çalışmalarıyla ilgili sunum yapacak. Toplantıda salgından olumsuz etkilenen vatandaşlara ve sektörlere yönelik tedbirler ve kısıtlamalar da masaya yatırılacak. Özellikle lokanta, restoran ve kafelere yönelik tedbirler kabine toplantısında değerlendirilecek.

LOKANTA, RESTORAN VE KAFELER AÇILACAK MI?

Lokanta ve kafelerin sıkı tedbirler uygulanarak açılabileceği, müşterilerin buralara HES kodu ile girmesine izin verilebileceği belirtiliyor.

YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Mart ayından itibaren okulların ikinci yarı yılında yüz yüze eğitime geçmesi de tartışılan konular arasında.

KISITLAMALAR NE ZAMAN KALKACAK?

Sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin saatlerin daraltılabileceği de konuşuluyor. Bu kapsamda cumartesi-pazar günü uygulanan kısıtlamalarının gündüz için kaldırılması, hafta içi kısıtlama saatlerinin de 21.00'den 23.00'e çekilebileceği de iddialar arasında.

FAHİŞ FİYAT

Başkan Erdoğan ekonomi kurmaylarına gıdadaki fahiş fiyatlarla ilgili talimat vermiş bu sorunu çözün demişti. İşte bu konu da toplantının en önemli gündem maddelerinden biri olacak.

Toplantıda ayrıca, Doğu Akdeniz, Libya, Dağlık Karabağ ve Suriye başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ile Avrupa Birliği ile ilişkilerin de gündeme gelmesi bekleniyor.

Gözler Kabine Toplantısı'nda! Kafe ve restoranlar açılacak mı? Kısıtlamalar kalkacak mı? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.