• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

heyeti 'da! Başkan Erdoğan resmi törenle karşıladı

Son dakika haberine göre Başkan , Üyelerini resmî törenle karşıladı. Erdoğan, baş başa ve heyetler arası görüşmeler ile anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısının ardından Konsey üyeleri onuruna resmi akşam yemeği verecek.

Bosna Hersek heyeti Ankara'da! Başkan Erdoğan resmi törenle karşıladı

16.03.2021, 17:12 Güncelleme Tarihi: 16.03.2021, 17:16

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyelerini resmi törenle karşıladı.

Başkan Erdoğan, baş başa ve heyetler arası görüşmeler ile anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısının ardından Konsey üyeleri onuruna resmi akşam yemeği verecek.

ANLAŞMALAR İMZALANACAK
İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Sayın Milorad Dodik ile Konsey üyeleri Sayın Zeljko Komsic ve Şefik Caferoviç, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle, 16 Mart 2021 tarihinde ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştireceklerdir" ifadeleri yer aldı.Açıklamada, ziyaret sırasında yapılacak görüşmelerde, ikili ilişkilerin tüm veçheleriyle gözden geçirileceği, ortak altyapı projeleri başta olmak üzere Türkiye-Bosna Hersek arasında işbirliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımların ele alınacağı belirtildi.

Görüşmelerde ikili ilişkilerin yanı sıra ayrıca, güncel bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunulması da öngörülüyor.
Öte yandan, ziyaret vesilesiyle, ikili ilişkilerin ahdi zeminini daha da güçlendirecek anlaşmaların imzalanmasının da gündemde olduğu bildirildi.

Bosna Hersek heyeti Ankara'da! Başkan Erdoğan resmi törenle karşıladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.