• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

AK Parti İstişare Toplantısı sonrası Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti İstişare Toplantısı'nın ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kamuoyunda 'Elmalı davası' olarak bilinen çocuk istismarı olayına değinen Çelik, "AK Parti olarak davayı yakından takip ediyoruz" dedi.

AK Parti İstişare Toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten önemli açıklamalar

01.07.2021, 13:16 Güncelleme Tarihi: 01.07.2021, 13:31

Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yapılan AK Parti İstişare Toplantısı'nın ardından parti sözcüsü Ömer Çelik önemli açıklamalarda bulundu. İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Başkan Erdoğan hakkındaki sözlerine tepki gösteren Çelik, "Sömürge valisi ifadesi yakışıksız bir ifadedir." ifadelerini kullandı. Kamuoyunun gündemini meşgul eden Elmalı Davası ile ilgili soruya da yanıt veren Çelik, "AK Parti olarak Elmalı Davası'nı yakından takip ediyoruz." dedi.

İşte Ömer Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar

Vekillerimiz illerindeki konuları gündeme getirdikleri gibi yaptıkları temaslarda vatandaşların taleplerini, hükümetimizden beklentilerini paylaştılar. Bunlar not alınıyor. Hazırladıkları raporları hem genel sekreterimize hem de cumhurbaşkanımızın yanındaki arkadaşlara tevdi ettiler.

YENİ YOL HARİTASI
Yol haritası çıkarılacak. Ekim-Kasım ayı gibi cumhurbaşkanımız vekillerle tekrar istişare turuna başlayacak. Yeni bir yol haritası çıkarılacak.

Sayın cumhurbaşkanımız bu sene KKTC'de 20 Temmuz törenlerine katılacak. Onu vekillerimizle paylaştı. AK Parti MYK'sı orada olacak. Çok güçlü bir katılım sağlayacağız. Kıbrıs Türkünün yanında olduğumuzu göstereceğiz.

İç ve dış politika konuları olarak vekillerimizin değerlendirmeleri oldu. Bu toplantı ile birlikte bu tur sona ermiş oluyor.

15 Temmuz zaten şehitlerimizin aziz hatıraları ile milletimizin direnişi ile darbeyi bertaraf ettiği milli bir gün. Cumhurbaşkanımızın katılımıyla yine anılacak. 20 Temmuz törenleri... Bu sene özel bir anlamı olacak. KKTC'ye karşı saldırganlığın arttığı dönemde Türkiye Cumhuriyeti Devleti KKTC'nin yanında olduğunu bu sene daha anlamlı bir şekilde gösterecek. O gün hepimiz orada olacağız.

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER'İN SÖZLERİNE TEPKİ

Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanına sömürge valisi diye ifade kullanmak yakışıksızdır. Milletin oylarıyla seçilmiştir. Türk ordularının başkomutanıdır. Sömürge valisi demek milli iradeye karşı saygısız bir ifadedir. siyasetin gerilimli olduğu anlar vardır. Bir mesele vardır ki o da şudur. Biz nerede duracağımızı, eleştiri ile hakaret arasındaki sınırın geçilip geçilmediğini siyasetçi belirleyemezse siyasetçi kendi durduğu meşruiyet alanını zehirlemeye başlar. Sömürge valisi demek meşru ve ahlaki değildir. Cumhurbaşkanlığı makamının devlet ve millet hayatımızda özel bir yeri vardır. Herkesin bu konularda dikkatli olması gerekir. Muhalefet yapılacaktır ama bunun sınırları geçmek kimseye yakışmayan bir yaklaşımdır.

ELMALI DAVASI

Hepimizi çok üzen olaylar bunlar. Vicdani hassasiyetlerin yüksek olması takdire şayan. Elmalı davasına sahip çıkan bütün vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Davayı yakından takipe diyoruz. Biz dosyada ne olduğunu bilemeyiz. Biz hassasiyeti ortaya koyarız sürecin yürütülmesi yargının işi. HSK soruşturma açmıştır. Hepsini yakın bir hassasiyetle takip ediyoruz. Adaletin tecelli edeceğine inanıyoruz. Dosya ile ilgili kendimiz hüküm veremiyoruz.

AK Parti İstişare Toplantısı sonrası Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.