• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Son dakika: Bakan Gül duyurdu: 1000 hakim ve savcı alımı yapacağız

Son dakika haberi...Adalet Bakanı Gül, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezuniyet Töreni'nde konuştu. Adalet Bakanı Gül, 'Yıl sonuna kadar bin hakim ve savcı alacağız.' dedi.

Son dakika: Bakan Gül duyurdu: 1000 hakim ve savcı alımı yapacağız

07.07.2021, 10:57 Güncelleme Tarihi: 07.07.2021, 11:42

Bakan Gül, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde mezuniyet törenine katıldı. Yıl sonunda hakim ve savcı alımı yapacakları müjdesini veren Gül, "Şimdiden çalışmaya başlayın. Sizleri hakim savcı olarak görmek isteriz. Mezuniyet bilgilerinizde tazeyken hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Yıl sonunda 1.000 kişi adli yargı hakim ve savcı, idari yargı hakim ve avukatlıktan adli yargı hakim ve savcı alımı gerçekleştirmiş olacağız.

Türkiye'de hukuk fakültesi mezunu olmadan, hakimlik sınavını kazanmadan, stajını yapmadan binlerce hakimin görev yaptığını vurgulayan Gül, insanların klavye karşısına geçip yargılama yaptığını, infaz yaptığını ve mahkeme gibi karar verdiğini söyledi.

"Yargıyı yargıya bırakalım, yargısız infaz yapmayalım" diyen Gül, "Delile göre hakim karar verir, hakimlerin yerine geçip karar verme yargıya en büyük haksızlık olur. Yargı kendi kararını adil bir şekilde verecektir. Hakim savcılarımızda bir annedir, babadır, eştir. Hakim savcılar bu tür toplumsal konularda duyarsız demek büyük bir haksızlık olur. Tek farkı var, hakim savcı o dosya hakkında bilgi sahibidir. O dosyanın delilini o biliyor. Hakim kararı yanlış mı verdi, bir üst merci var, itiraz etme yetkisi var" açıklamasında bulundu.

Son dakika: Bakan Gül duyurdu: 1000 hakim ve savcı alımı yapacağız haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.