• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Doğu Akdeniz’de göçmen faciası

Doğu Akdeniz’de göçmen faciası

24.7.2021

Antalya'nın Kaş ilçesinin 161 mil güneybatısında içerisinde 45 kişinin bulunduğu göçmen teknesi battı. Göçmenlerden 36'sı Yunanistan sahil güvenliği tarafından kurtarılarak Kerpe ve Girit Adaları'na götürüldü. Kaybolan 9 göçmen için arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

ARAMA ÇALIŞMASI SÜRÜYOR
Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, önceki akşam Kaş'ın 161 mil güneybatısında, Kerpe Adası'nın yaklaşık 60 mil güneyinde, içerisinde 45 kişinin bulunduğu bir teknenin batmak üzere olduğu bilgisi alındı. Bölgeye hemen TCG Gelibolu ve TCG Gökova fırkateynleri intikal etti. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ait 2 fırkateyn ve deniz karakol uçağı ile olumsuz deniz ve hava şartlarına rağmen bölgedeki arama kurtarma faaliyetlerinin devam ettiği kaydedildi.

Doğu Akdeniz’de göçmen faciası haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.