• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Batı medyasından çarpıcı analiz! 'Türkiye dış politikada yeni sayfa açtı'

Batı medyasından çarpıcı analiz! ’Türkiye dış politikada yeni sayfa açtı’

11.8.2021

Türkiye'nin dış politikada bağımsız izlediği yol, Batı medyasının da gündeminde. Modern Diplomacy isimli kuruluşun analiz yazısında, Türkiye, bölgede patronun kim olduğunu ve Washington'un 'müttefiklerini' korumaktan aciz olduğunu Karabağ'da basit bir şekilde gösterdi" denildi.

NATO'YA MEYDAN OKUDU
Tarihçi ve siyaset bilimci Batko Milacic tarafından kaleme alınan yazıda, Türkiye'nin her şeyi göze olarak kendi politikalarını oluşturduğu belirtildi. M5 Dergi'sinin çevirdiği haberde şu ifadelere yer verildi: "Ortadoğu'daki bir türlü dinmeyen olaylar, büyük çaplı 'Arap Baharı' isyanlarının etkisiyle devletlerarası ilişkileri çok karmaşık hale getirdi. Çıkarlarının sadece ABD ile ittifak yaparak tatmin edici bir noktaya ulaşmayacağını anlayan Türkiye, direkt olarak kendi çıkarlarını önceleyen bir dış politika ile kendisine yeni bir sayfa açtı. Türkiye bu hamlesi ile aynı zamanda NATO'ya da meydan okudu. En somut örnekler, Rusya ile 'Türk Akımı' projesinin hayata geçirilmesi ve Washington'un uyarısına rağmen Rusya'dan modern S-400 uçaksavar sistemlerinin satın alınması."

Batı medyasından çarpıcı analiz! 'Türkiye dış politikada yeni sayfa açtı' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.