• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

ÖSS ve SBS'de başarı oranı ile örnek oldu

30.11.2009, 18:08

44 yıl önce kurulan ve bugüne kadar birçok başarılı politikacı, işadamı ve ünlü ismi yetiştiren okul, sınavlarda İzmir ve Türkiye genelinde çok sayıda derece elde etti

Çeşitli ülkelerle işbirliği içinde yürütülen proje çalışmaları kapsamında öğrenciler, farklı öğrenci ve öğretmenlerle iletişim kurma ve çalışma olanağı buluyor

ŞİRVAN BEKTAŞ

Doğanaata Eğitim Kurumları'ndan olan Özel Fatih Koleji 1965 yılında kuruldu. 44 yıllık geçmişiyle çok sayıda başarılı isim yetiştiren okul, üst üste ÖSS şampiyonu çıkarma başarısı gösterdi. Her yıl ÖSS ve SBS'de Fen Lisesi'nde yüzde 100, diğer liseler ve ilköğretim okulunda yüzde 90 başarı elde eden Fatih Koleji öğrencileri İzmir ve Türkiye genelinde ilk yüz içinde çok sayıda derece elde etti. Her yıl ulusal ve uluslararası bilim olimpiyatları ve proje yarışmalarında kazanılan madalyalar ve dereceler, özel okullar ve askeri liseler sınavlarında Türkiye dereceleri, güzel sanatlarda ve sporda ulusal ve uluslararası şampiyonluklar ve dereceler, Fatih Koleji'nin başarıları arasında yer alıyor.

ÜRETKEN BİREYLER
Doğanata Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Doğanata, en önemli amaçlarının Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı gençler yetiştirmek olduğunu belirterek, "Milli ve manevi değerlerimize saygılı ve evrensel vizyonu benimseyen, bilgiyi ve sevgiyi paylaşan, problem çözme becerisi kazanmış, teknolojiyi izleyip kullanabilen, araştırmacı ve üretken bireyler yetiştirdiğimize inanıyoruz" dedi.

GENİŞ KAMPUS
1970 yılı Haziran ayında ilk mezunlarını veren Özel Fatih Koleji, gelişerek pek çok üniversitenin bile sahip olmadığı bir kampuse sahip oldu. Üç kapalı spor salonu, bir yarı olimpik yüzme havuzu, 10 bin kitap kapasiteli kütüphanesi, 4 fen ve 3 bilgisayar laboratuvarı, 400 kişilik kültür merkezi bulunan kolej, 60 bin metrekare alan üzerinde eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Kolejin, 1990 yılında yatakhane binasının zemin ve birinci katlarında Kültür Merkezi olarak düzenlenen bölümü 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından hizmete açıldı.
Çeşitli ülkelerle işbirliği içinde yürütülen proje çalışmaları kapsamında öğrenciler, SEMEP, GEYC, ANAPIE programları ve AB ülkeleri ile yürütülen Comenius, Spring Day In Europe programları dahilinde farklı kültürlerden öğrenci ve öğretmenlerle iletişim ve birlikte çalışma imkanı buluyor.

Mezun olan isimler
* Keremcem (Şarkıcı)
* Defne Joy Foster (Oyuncu, sunucu)
* İkbal Gürpınar (Sunucu)
* Saba Tümer (Sunucu)
* Cengiz Erfün (Manisa Belediye Başkanı)
* Şükrü Sözen (Manavgat Belediye Başkanı)
* Halil Büyükerol (Ezine Belediye Başkanı
* Keskin Keskinoğlu (Keşkinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Pazarlama Grup Başkanı)
* Sedat Akdemir (Akdemir Otomotiv A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı)
* Yalım Temizocak (Temizocak Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Temizocak Kuyumculuk Sanayi ve Ticaret AŞ Genel Müdürü)
* Ufuk Özkan (eski Milletvekili)

ÖSS ve SBS'de başarı oranı ile örnek oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN