İzmirli gencin Google hayali gerçek oldu

Giriş Tarihi:19.07.2010, 19:29 Güncelleme Tarihi:19.07.2010, 19:29
Şirketin, İrlanda'daki yazılım üssü ekibine dahil ettiği 25 yaşındaki bilgisayar mühendisi Murat Yatağan, Google genelinde çalışan 27 Türk arasına girdi
Arama motoru Google'un sahibi Google şirketinin, Avrupa'nın yazılım üssü İrlanda'daki çalışma ekibine, İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Murat Yatağan'ı da ekledi. 25 yaşındaki Yatağan, Google genelinde çalışan 27 Türk arasına girmeyi başardı. İzmir Ekonomi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nü bitirdikten sonra, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde yüksek lisansını tamamlayıp mezun olan ve İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak akademik kadroya dahil olan Murat Yatağan, hayalini gerçekleştirdi.

GURUR VERİCİ
Okula girdiği günden bu yana Google'da çalışmak isteyen Yatağan, internet üzerinden iş başvurusu yaptı. 6 ay süren görüşmelerin ardından Yatağan, Google'ın İrlanda'daki yazılım üssünde çalışmak üzere anlaşmaya vardı. Bu süreçte Yatağan, şirketin davetlisi olarak İrlanda'ya gitmesinin yanı sıra, video konferans yoluyla 11 kez de mülakata girdi.
Kariyerinin ilk işini, her zaman çalışma hayalini kurduğu dünya devi bir şirkette bulduğu için hem sevinçli hem de heyecanlı olduğunu söyleyen genç yazılımcı, "Google her yazılımcının çalışmak istediği bir şirket. Daha önce ERASMUS kanalıyla bir süre yaşadığım İrlanda'ya döneceğim. İrlanda yazılım konusunda Avrupa'nın merkezi olan bir ülke. Google'da çalışan az sayıdaki Türk arasında yer alacak olmak gurur verici" dedi.
Yatağan, Google'la imzaladığı iş sözleşmesinde her çalışanın hayalindeki yüksek maaşın yanı sıra motivasyon artırıcı ilginç maddeler olduğunu belirterek, "Örneğin, ofiste görevli masörler gün içinde ihtiyaç duyduğunuz her an size masaj yapıyor. Tüm gün ve gece ofis içinde sınırsız yiyecek ve içecek imkanı sunuluyor. Hatta bu yiyecekleri evinize dahi taşıyabiliyorsunuz. Çalışma süresi boyunca her türlü konfor sunuluyor" dedi.

'Hedeflerinizi yüksek tutun'
Hedefinin Google'da yükselmek olduğunu ekleyen Yatağan, "Aynı gün Siemens'ten aldığım bir teklifi reddettim. Dünya çapında bir şirketin, az sayıdaki Türk çalışanı arasında olmayı tercih ettim. Ülkemizin özellikle bilgisayar alanında yetiştirdiği genç beyinlerin, böyle lider kurumlarda daha çok temsil edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Genç yazılımcı arkadaşlarıma bu konuda hedeflerini yüksek tutmalarını, bu tür başvuruları yapmaktan çekinmemelerini tavsiye ediyorum" diye konuştu.

kalan karakter 1000

hamdi hamdi

şu ana google seo konusunda bir açıklama videosunu izliyorum kendisinin. tebrikler...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.12.2014 07:24
hep mağdur halk hep mağdur halk

helal olsun!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.02.2013 20:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.