Gamze'yi yaşatacak ilik için Türkiye kenetlendi

Giriş Tarihi:11.02.2012, 19:02 Güncelleme Tarihi:11.02.2012, 19:02

Lösemi hastası İzmirli kadının, minik oğluna yazdığı mektup internette büyük yankı uyandırdı


İzmirli lösemi hastası Gamze Akbaş için Türkiye kenetlendi. 3 yaşındaki oğlu Atakan ile daha uzun bir ömür yaşayabilmesi için acil ilik nakli gereken Gamze Akbaş'ın yazdığı "Seyahate giden anne gibiyim" başlıklı yazı internette yayınlanınca, pekçok kişi uygun donör bulunması için seferber oldu. Ozan Güven, Hande Yener, Ezgi Mola, İlkay Akkaya, Berna Laçin, Işın Karaca, Okan Bayülgen gibi ünlü isimler Gamze'nin çığlığını takipçilerine duyurdu.
Dokuz Eylül Hastanesi Hematoloji Servisi Onkoloji Bölümü'nde kemoterapi alan bankacı Gamze Akbaş'ın evlat sevgisi, Türkiye'yi kenetledi. 3 yaşındaki oğlu için hazırladığı "Birlikte uzun yaşayalım" sloganı taşıyan internet bloğunda oğluna ve ailesine yaşama sevincini ve direnme gücünü anlatan genç kadın, şimdi nakil için uygun iliğin bulunmasını bekliyor.

'SENİNLEYİZ'

Gamze Akbaş'ın eşi Emrah Akbaş başta olmak üzere tüm ailesi bir yandan uygun ilik bulmak ve kemoterapi sürecinde ihtiyaç olan kanı temin etmek için uğraşırken, birçok insanın, küçük bir tüp kan vererek ilik donörlüğü ile yaşam kurtarabileceği vurgulandı.
Kendi kardeşinin iliğinin uymaması üzerine dışarıdan uygun ilik arama çabaları internetten de duyuruldu. Twitter, Facebook, Nurturia gibi sitelerde en çok konuşulan konu, Gamze Akbaş'ın sağlığına yeniden kavuşma çabaları oldu. Buna ünlüler de katıldı. Ozan Güven, Hande Yener, Ezgi Mola, İlkay Akkaya, Berna Laçin, Işın Karaca, Okan Bayülgen, Gamze'nin çığlığını takipçilerine duyurdu. "Seninleyiz Gamze" adlı sayfaların dışında onlarca blog oluşturuldu. İlik donörü olmak için yapılacak başvurularda yığılma olmaması için de "organize olup liste oluşturma" çalışmaları yapıldı. Akbaş'ı destekleyenler hastaneye kart gönderme yarışına girerken oğluna bakan eşi Emrah Akbaş'a, bir grup baba ve oğlu da moral ziyareti hazırlıklarına başladı.
Yakınları, Gamze Akbaş'ın yarın kemoterapiye gireceğini belirkterek, "Tedavisinde sürekli A Rh (+) kan grubundan trombosit ihtiyacı doğacak. Trombositin yararlılık süresi 4 gün olduğundan, yalnızca ihtiyaç halinde verilmesi önemli. Bu nedenle kan grubu A Rh (+) olanlar, gamzeakbasicin@gmail.com adresine isim soyisim ve telefonlarını bırakabilir" diye konuştu.

HER ÖRNEK DEĞERLİ

İlik donörü olarak başvuru sırasında ise 'Gamze Akbaş için donör olabilir miyim?' diye yapılan başvuruda ücret istendiği, ancak buna gerek olmadığı belirtilerek, "İlik bankasına verilecek her örnek zaten Gamze'nin değerleriyle karşılaştırılacak. Bunun yanında verdiğiniz örnek, bir başka hastaya uyumlu çıktığında da sizi arayacaklar. Bu noktada ilik hücresi verip vermemek size kalıyor" denildi.kalan karakter 1000

gülserin gülserin

bende yardımcı olmak istiyorum nasıl yapabilirim aydında yaşıyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.02.2012 02:41
birgül erbaş birgül erbaş

biz mersin silifke ilçesinde oturuyoruz ve bu duruma çok üzüldük Allah acil şifalar versin biz uzakta olduğumuz için nereye vereceğimizi bilemiyoruz gerçekten çok istiyoruz yardımcı olmak nasıl nereye başvuracağımızı bildirseler çok iyi olur gerçekten çok üzgünüm ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN CANIM...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 14.02.2012 19:59
EMRAH EMRAH

ALLAH'IM YARDIMCISI OLSUN....

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.02.2012 22:07
ismailözer ismailözer

bu acıyı ilk yaşayanlardan biriyim bu hastalığın tekçaresi köstebek bunu bazı tıpçılar kabul eder köstebek eti ve kanı vucuttaki kanı tamamen yeniler ve hastalığın zeresini bırakmaz tercih zizindir araştırın telim 05378832537 allah sevdiklerinizle sevindirsin sizi

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.02.2012 19:50
orhan orhan

kan grubum a rh pozitif saglık sorunum yok ben yardımcı olabilirim allah acil şifalar versin şu anda mugladayım tel 0543 847 48 37

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.02.2012 19:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.