Eğitim koçları mezun oldu

Giriş Tarihi:07.08.2010, 16:10 Güncelleme Tarihi:07.08.2010, 16:10

DESEM ve Altın Oran Akademi tarafından verilen 'Eğitim Koçu' eğitimi tamamlandı

Altın Oran Akademi tarafından verilen 'Eğitim Koçluğu Sertifika Programı' tamamlandı. İki modül halinde toplam 80 saatten oluşan eğitimler, Altın Oran Akademi'nin kurucusu Dr. Pınar Yazır Özgür tarafından verildi.
Günümüzde hızla artan bir ilgiyle karşılaşan öğrenci koçluğunu, meslek edinmek isteyenlerin sayısının arttığını anlatan Özgür, şimdiye kadar toplam 50 kişinin eğitimlere katıldığını belirterek, yeni dönem eğitimlerinin 21 Ağustos'ta başlayacağını anlattı.

Kaliteli hizmet
Eğitimlere çok farklı profillerden kişilerin katıldığını anlatan Özgür, "Sertifikalarını alan kursiyerlerimizin arasında Profesör, Yardımcı Doçent, Tıp Fakültesi öğrencisi var. Aldığımız geri bildirimler de son derece iyi. Katılımcılarımız eğitimden çok faydalandıklarını söylüyorlar" dedi.
Eğitime İstanbul'dan katılan Kişisel Gelişim Uzmanı ve NLP Trainer Kübra Sun, Koçluk eğitiminin hem meslek edinmek, hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak isteyen herkes için çok faydalı olduğunu anlatarak; "İstanbul'dan eğitim için geldim, ama değdi. Koçluk eğitimini herkese öneriyorum" dedi. Programın bir diğer katılımcısı Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazan Günay da, "Her öğretim üyesinin bu eğitime ihtiyacı var. Görevimiz sadece ders anlatmak değil. İki ayağının üzerinde güvenle duran, yarına hazır genç insanlar yetiştirmemiz gerekiyor. Bu eğitimi anne babalara, eğitimcilere, ev hanımlarına, kısaca herkese şiddetle öneriyorum" diye konuştu.
Programı tamamlayanlara sertifikalarını veren Dr. Özgür, eğitimleri interaktif olarak gerçekleştirdiklerini anlatarak, "Hedefimiz, koçların öğrenci destek programına bağlı olarak kaliteli hizmet vermelerini sağlamak" dedi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.