Sosyal medya eğitimi

Giriş Tarihi:15.10.2011, 16:14 Güncelleme Tarihi:15.10.2011, 16:15

Yeni Asır Gazetesi tarafından düzenlenen İnsan Etkinlikleri'nin ekim ayı semineri "Sosyal medyayı etkin kullanma ve çevrimiçi strateji" Seminer, 27 Ekim, saat 18.30 ila 20.30 arasında Gediz Üniversitesi'nin İzmir Çankaya Hürriyet Bulvarı 16/1 adresindeki konferans salonunda gerçekleştirilecek.
Sosyal medya uzmanı Işıl Yılmaz ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Taylan Demirkaya'nın birlikte sunacağı eğitim seminerinin amacı kısaca şöyle, "Son dönemde gelişen teknoloji ile birlikte değişen iletişim kanalları tüketici alışkanlıklarını değiştirdi. Tüketiciler, çevrimiçi yollarla istedikleri anda markaların ürünlerine ulaşabilmekte ve satın alma sürecini gerçekleştirmektedirler. Bunun yanı sıra, internet kullanıcıları artık bloglarda, sosyal paylaşım sitelerinde ya da video sitelerinde markalar hakkında konuşmakta ve içerik üretmektedirler. Bu eğitim, günümüzde tüketicilerin hayatlarında vazgeçilmez bir yer haline gelen sosyal ağlarda tanıtım ve satış faaliyetlerinin nasıl etkili bir şekilde yürütülebileceği hakkında bilgi vermenin yanında sosyal medya da hangi zihin yapısı ile iletişim kurmanız gerektiğini, paylaşımlarınızda iletişim açısından nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve çevrimiçi itibarımızı nasıl yöneteceğimiz konusunda temel bilgileri vermeyi amaçlıyor."

Eğitimin kısa içeriği :

- Sosyal + Medya = Sosyal Medya
- Sosyal medyaya insanların bu kadar katılmasının arkasındaki psikoloji nedir?
- Paylaşmak istediğimiz şeyleri neden paylaşırız?
- Bir sayfa açıp beğeni almak yayılmak için yeterli mi?
- Facebook, twitter ve linkedin arasındaki temel bakış açısı farkları nelerdir?
- Geleneksel Medya ve Sosyal Medya
- Sosyal Medya'nın Yükselişi
- Sosyal Medya Araçları Nasıl Kullanılır?
- Sosyal Medya'da Kullanıcı Profili ve Davranışları
- Sosyal Medya ile Gelişen E-Ticaret
- İnternette Reklam Türleri: AdWords ve Facebook
- Sosyal Medya'da Kampanyaları: Örnek Kampanyalar
- Sosyal Medya Takip Araçları


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.