KAMEK 4 bin kişiyi meslek sahibi yaptı

Giriş Tarihi:07.07.2012, 17:01 Güncelleme Tarihi:07.07.2012, 17:01
Kuşadası Belediyesi bünyesindeki Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (KAMEK) tarafından düzenlenen ücretsiz kursları tamamlayanlar sertifikalarını aldı

UFUK BAKSİ (KUŞADASI)

Kuşadası Belediyesi bünyesindeki Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (KAMEK) tarafından düzenlenen ücretsiz yaz spor okulları ile İngilizce, bilgisayar, mum yapımı, bahçecilik ve mis sabun üretimi kurslarına kayıtlar devam ediyor. Merkezde bugüne kadar 35 ayrı branşta gerçekleştirilen kursları başarıyla tamamlayan 4 bin 94 kişi sertifika aldı. Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle Kuşadası Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi tarafından düzenlenecek yaz spor okulları ilk etapta yüzme ve futbol branşlarında açılacak. Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle mum yapımı, bahçecilik, İngilizce, bilgisayar ve mis sabun kursları düzenlenecek. Ücretsiz kurslar için başvurular Kuşadası Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi'ne yapılacak.

Kayıtlar sürüyor
Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün, "Yaz spor kurslarımız ilk etapta yüzme ve futbol kategorilerinde gerçekleştiriliyor. Ücretsiz olan spor okullarımızda hedefimiz Kuşadası'ndaki tüm çocuklarımızın spor yapmasını sağlamak. Önümüzdeki süreçte kış sezonunda da spor okullarımız faaliyetlerini sürdürecek" dedi. Mum yapımı, bahçecilik, İngilizce, bilgisayar ve mis sabun kurslarının da ücretsiz olduğunu ve kayıtların devam ettiğini kaydeden Başkan Altungün, "Şu ana kadar 35 ayrı branşta gerçekleştirilen kurs ve semineri 4094 kişi başarıyla tamamlayıp, meslek sahibi oldu ve sertifika aldı. Meslek edindirme konusunda seçimlerden önce verdiğimiz sözü başarıyla yerine getiriyoruz. Tamamı ücretsiz olan kurslarımız ile Kuşadası'nın meslek edindirme alanındaki açığını kapatmak yolundaki çalışmalarımız sürecek" dedi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.