• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Levent Marina'ya Kasım'da tekne bağlanacak

29.09.2010, 19:52


Dirin ailesi tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri'nden 7 yıllığına kiralanan Üçkuyular'daki Levent Marina'da çalışmaların hızlandırıldığı ve tesisin önümüzdeki ayın sonunda yetiştirileceği açıklandı.
Dirin ailesinin yaptığı yatırımlar sonucunda kapasitesi genişleyen marinada yaklaşık 100 tekne bağlanabileceği kaydedildi.

PRESTİJ MEKANI
İzmir'e prestijli güzel bir mekan kazandırmayı hedeflediklerini ifade eden Dirinler A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Melih Dirin, "Levent Marina Yeniden, sloganıyla çıktığımız yolda hızla ilerliyoruz. İzmir'e butik bir marina kazandıracağız. Herkesin keyif alacağı, yemek yiyeceği, tekne sahiplerinin rahatlıkla teknelerini bağlayacakları, tekne bakımlarının en kaliteli şekilde yapılacağı bir yer oluşturmayı planlıyoruz. Burada yelken kulüpleriyle birlikte sosyal aktiviteler yapacağız. Yarışmalar gerçekleştireceğiz" diye konuştu.
İnşaatların hızla devam ettiğini marinada Kasım ayı içinde tekne kabulüne başlayacaklarını, yılbaşında da cafe restaurantlarıyla tam olarak faaliyete geçmeyi hedeflediklerini ifade eden Dirin, "İzmir'in nezih bir yeri ve bir zamanlar markası olan Levent Marina'yı yine eski günlerine döndüreceğiz" dedi. Dirin, ayrıca denize ve İzmir'e olan sevgileri nedeniyle Levent Marina'yı kiraladıklarını vurgulayarak, Dirinler Döküm'ün tüm karakteristik özelliklerini Levent Marina'ya yansıttıklarını da kaydetti.

Sipari Restoran hizmete girdi
Tesiste ilk hizmete giren işletme Sipari Restoran oldu. İlk müşterilerini önceki akşam ağırlayan Sipari'nin Sahibi Mehmet Önen, yeni bir konseptle ve yenilenen Levent Marina'nın görkemi altında müşterilerine hizmet vereceklerini söyledi.
Önen, böylece Levent Marina'nın yeniden bir çekim merkezi haline geleceğini vurguladı. Sipari'nin balık yemeyi seven lezzet düşkünlerinin buluşma noktası olduğunu dile getiren Önen, "Mezelerin ve deniz ürünlerinin günlük hazırlandığı Sipari, balık pastırması, sütlük buşlama, tuzda levrek, balık kokoreci, sütlü balık gibi çok özel lezzetleri sunuyor. Şehrin merkezinde ama şehir karmaşasından uzak bir atmosfer sunuyoruz" dedi.Levent Marina'ya Kasım'da tekne bağlanacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN