• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

İzmir'in göz sağlığı için 500 bin dolarlık yatırım

14.12.2010, 11:05


Kent Sağlık Grubu, Prof. Dr. Kaan Ünlü yönetiminde, retina hastalıkları ve cerrahi tedavisi için özel bir merkez kurdu

Kent Sağlık Grubu, göz alanında yeni yatırımlar yaparak Türkiye'nin en büyük göz hastalıkları tedavi merkezlerinden biri haline geldi. 500 bin dolarlık yeni bir yatırımla retina hastalıklarının tedavisi için "Vitreoretinal Cerrahi Merkezi" kuran Kent Hastanesi, bu konudaki büyük bir ihtiyacı karşılamayı hedefledi.

ÖZEL EKİP
"Gözün arka kısmı" diye tabir edilebilecek retina cerrahisi, hem bu konuda uzmanlaşmış hekimin az olması, hem de büyük teknolojik yatırım gerekmesi nedeniyle Türkiye'de az sayıda merkezde yapılabiliyor. Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Kaan Ünlü yönetiminde, Op. Dr. Safiye Can Küçükgül ve Op. Dr. Filiz Kuzum Akyol'dan oluşan Kent Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği'nde retina, laser, glokom, kornea, kontakt lens, travma dallarında ve katarakt, glokom, dekolman, laser cerrahileri ile keratoplasti de halkın ulaşabileceği düzeyde fiyatlarla tedavi yapılıyor. Türkiye'nin farklı şehirlerinden başvuran hastalardan talep görmeye başlayan vitreoretinal cerrahi alanında Ege Bölgesi'nde büyük bir ihtiyaç olduğunu belirten Prof. Dr. Kaan Ünlü, "Yeni kurulan bu ünitede retina yırtık ve dekolmanları, şeker hastalarında yaygın olarak görülen diyabetik retinopati, vitreus kanamaları, travmalar sonucu göz içinde oluşan yırtıklar ve ameliyat komplikasyonları tedavi edilebilecek" dedi.
Retina hastalıklarında erken teşhis ile uygun takip ve tedavinin çok önemli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Kaan Ünlü, "Günümüz modern teknolojisi ile şeker hastalarında körlük oranı yüzdü 5'in altına düşürülebilmektedir. Bu amaçla en sık kullanılan tedavi yöntemi lazer tedavisidir. Laser tedavisinin yeterli olmadığı durumlarda göz içine enjeksiyon ile ilaç verilmesi uygulanmaktadır. İleri evre olgularda yüksek teknolojinin kullanıldığı ve bu konuda deneyimli cerrahın gerçekleştireceği 'vitrektomi' operasyonu ile göz içindeki kanamalar, zarlar temizlenir ve ayrılmış olan retina tabakası yerine yerleştirilir" diye konuştu.İzmir'in göz sağlığı için 500 bin dolarlık yatırım haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN