• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Üçkuyular'da metro tepkisi

01.04.2011, 00:00


ERTAN GÜRCANER (HABER MERKEZİ)

İzmir'in Üçkuyular semti esnafı, Üçyol-Üçkuyular metro hattı inşaatı nedeniyle İnönü Caddesi'nin yaklaşık 1 yıldır araç trafiğine kapalı kalmasına tepki gösterdi. Dün metro şantiyesi önünde toplanan işyeri sahipleri basın açıklaması yapıp Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirdi.
İnönü Caddesi'nin geçtiğimiz Haziran'da araç trafiğine kapatıldığını belirten işyeri sahipleri, "Büyükşehir, çalışmaların en geç Şubat 2011'de tamamlanacağını ardından caddenin araç trafiğine açılacağını söylemişti. Ancak Nisan ayına gelinmesine rağmen yol hala kapalı" dedi.
Verilen sözlerin tutulmadığını savunan vatandaşlar Büyükşehir'den açıklama yapılmasını istedi. Öte yandan toplanan kalabalığa bazı işyeri sahipleri ve o bölgede oturan vatandaşlar tepki gösterdi. Basın açıklaması yapan grubun Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve CHP'yi hedef aldığını öne süren kişiler, grubu siyasi davranmakla suçladı. İki grup arasında zaman zaman gerilimli anlar yaşanırken polisin müdahalesi ile olay büyümeden bastırıldı.

Üçkuyular'da metro tepkisi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.