• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

"Basmane'deki asayiş zafiyeti giderilmeli"

Basmane'deki asayiş zafiyeti giderilmeli

17.08.2013, 19:22

İl Emniyet Müdürü Bilkay'ı ziyaret eden Ege Turistik İşletmeler Birliği Başkanı İşler, "Kentte konaklamanın merkezi olan Basmane'deki illegal yaşam turizmi tehdit ediyor" diyerek polisten destek istedi

İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ı ziyaret eden Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, "Basmane'de asayiş zafiyeti, bölgede illegal yaşamı körüklüyor. Basmane'ye hep beraber sahip çıkalım" diye konuştu.
ETİK Başkanı Mehmet İşler, beraberindeki sektör temsilcileri ile birlikte İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ı makamında ziyaret etti. Mehmet İşler öncülüğünde gerçekleştirilen ziyarette turizmciler, son günlerde Basmane'deki asayiş zafiyetleri bölgede hayat kadınlarının ve buna bağlı olarak illegal yaşam tarzının yarattığı sorunları, Emniyet Müdürü Ali Bilkay'a aktarıp destek istediler.

'Turizmi baltalıyor'
ETİK Başkanı İşler, Basmane Bölgesi'nin özellikle EXPO 2020 süreci ile birlikte turizm adına çekim ve cazibe merkezi haline geldiğini, bu bölgenin başı boş bırakılmaması gerektiğine değinerek, Kahramanlar ve Gaziler Caddesi bölgelerinde işletmeler ve müşteri şikayetleri göz önüne alınarak böyle bir sorunun varlığının tespit edildiğini söyledi. Basmane semtinin yeniden kötü şöhretine geri dönmemesi için Emniyet Müdürü Ali Bilkay'dan destek isteyen İşler, "İzmir turizminin özellikle konaklama alanındaki kilit bölgelerinden Kahramanlar ve Gaziler Bulvarında bulunan tesisler olarak, 2008 yılından bu yana 2 bin 500 yatak kapasiteye ulaştık. Basmane semtinin kötü şöhretini yıkarak bölgeyi çekim ve cazibe haline getirdik. Basmane gece kulüpleriyle, olaylarıyla anılan bir bölge olmaktan uzaklaşıp turizm adına bir merkez haline geldi. Oteller bölgesi diye anıldı. Ancak biz bu mücadeleyi verirken son günlerde asayiş zafiyetinden yararlanan hayat kadınlarının bölgede çoğaldığını, bu durumdan aile misafirlerimizin ve turizm belgeli otellerimize gelen turistlerin rahatsız olduklarını gördük. Hatta öyle ki bu sorunu bize internet aracılığıyla iletenler, çeşitli sosyal ağlarda bunu paylaşanlar oldu. Bölgenin turizm merkezi haline gelebilmesi için büyük bedeller ödendi, çaba sarf edildi. Şimdi Basmane'de gördüğümüz bu yaşam biçimi hiç uygun değil. Emniyetin burada denetimlerini sıklaştırmasını istiyoruz. Turizmciler olarak devlet ile el ele vererek işbirliğine hazırız" dedi.

'Gerekeni yapacağız'
ETİK'in ziyaretinden son derece mutlu olduğunu belirten İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, ziyareti gerçekleştiren ETİK Başkanı Mehmet İşler'e ve beraberindeki sektör temsilcilerine teşekkür etti. Bilkay, "İyi ki buralara kadar geldiniz, bu konulara karşı hassasiyetimizi artırdınız. Emniyet teşkilatı olarak bu şehrin asayişini sağlamakla mükellefiz. Sonuna kadar İzmir'de turizmin gelişmesi için turizm sektörünün arkasındayız. El ele vererek sorunları çözeceğiz. Üzerimize düşen neyse yapacağız" diye konuştu.

"Basmane'deki asayiş zafiyeti giderilmeli" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN