• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Karşıyaka da "Yollar BİSİM"

Karşıyaka da Yollar BİSİM

11.04.2014, 00:00

İzmir Bisiklet kiralama sistemi BİSİM, Mavişehir ile Alaybey Tersanesi arasındaki 9 istasyonda daha devreye girdi.
Sahil şeridi boyunca kiralık bisikletlerle sağlıklı ve çevreci bir ulaşım imkanı sağlamayı hedefleyen BİSİM, hızla büyüyor. İlk aşaması 18 Ocak'ta İnciraltı-Alsancak arasında hizmete giren sisteme çalışmaların tamamlanmasıyla Karşıyaka da dahil oldu.

5 istasyon daha kuruluyor
Alaybey Tersane Cafe, Osmanbey, Evlendirme Dairesi, Yunuslar, Bostanlı, Bostanlı Odağı, Bostanlı Spor Tesisleri, Mavişehir Balıkçı Barınağı ve Mavişehir istasyonlarının da devreye girmesiyle kentin iki yakası bisikletlerle buluştu.
İzmir'i bir bisiklet kenti haline getirmeyi hedefleyen proje kapsamında Alsancak Garı, Meles Rekreasyon Alanı, Bayraklı İskele, Bayraklı Nikah Salonu ve İzban Turan İstasyonu'ndaki hazırlıklar da tamamlanmak üzere olduğunu belirten yetkililer kıyı düzenlemesi çalışmaları nedeniyle bir süredir devre dışı kalan Ahmed Adnan Saygun ve Göztepe istasyonları ise önümüzdeki günlerde yeniden faaliyete gireceğini ifade ettiler. Böylece planlanan 29 istasyonun tamamı hizmete alınmış olacağının vurgulayan yetkililer, ilerleyen dönemde bisiklet sayısının da artırılmasıyla BİSİM'in çok daha fazla kişiye ulaşacağını belirttiler.

Karşıyaka da "Yollar BİSİM" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.