• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Buca'dan Nepal'e yardım eli

Bucadan Nepale yardım eli

03.06.2015, 12:56

Güney Asya ülkesi Nepal'de geçtiğimiz aylarda meydana gelen 7.8 ve 7.3 şiddetindeki depremlerin ardından yardıma giden Bucalı Hacer Aydın, Nepalde çektiği amatör resimleri Buca Belediye binası bahçesinde satışa çıkardı. Aydın Buca Belediyesi'nin desteği ile açtığı serginin gelirinin Nepal'deki depremzedelere gönderileceğini söyledi.
On binlerce insanın öldüğü ve binlerce insanın yaralandığı depremler karşısında duyarsız kalmayan emekli memur Hacer Aydın, Buca Belediyesi'nin destekleri ile açtığı serginin gelirini Nepal'de ki depremzede göndereceklerini belirtti. Buca Belediyesi hizmet binası önünde açılan ve 4 Haziran'a kadar açık kalacak sergide, Hacer Aydın'nın deprem öncesinde Nepal ziyareti sırasında çektiği amatör resimler yer aldı. Depremden önce Nepal'e bir çok kez ziyarette bulunduğunu ve ziyaretleri sırasında Nepal'de dostlar edindiği ifade eden Hacer Aydın, depremin ardından Nepal'deki dostlarının kendisini arayarak yardım istediğini işaret etti. Emekli memur olması dolayısıyla tek başına yardım gönderemediğini belirten Aydın, bu sergiyi açmaya karar verdiğini dile getirdi. Deprem felaketlerine ülke olarak yabancı olmadığımızı bunun acısını çok iyi bildiğimizi ifade eden Aydın, sergiyi açmasında büyük destek veren Buca Belediyesi'ne de, bu duyarlılığından dolayı teşekkür etti.
HABER MERKEZİ

Buca'dan Nepal'e yardım eli haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN