• 2018 RUSYA
  DÜNYA KUPASI
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Paralel yurdu polis boşaltacak

Paralel yurdu polis boşaltacak

25.08.2015, 19:01

Paralel yapıya yakınlığıyla bilinen Şifa Üniversitesi, Konak Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden kiraladığı yurdu kontratı bitmesine rağmen boşaltmıyor. 21 Ağustos'ta gönderilen ihtarnamenin de dikkate alınmaması üzerine binanın polis nezaretinde boşaltılacağı öğrenildi

Paralel örgüte yakınlığıyla bilinen Şifa Üniversitesi, Konak'ta Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden kiraladığı yurdu, kira kontratı sona ermesine rağmen boşaltmamakta ısrar ediyor. Yurdu en son 21 Ağustos tarihinde boşaltması için Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün ihtarname gönderdiği üniversite, yurdu işletmeye devam ediyor. Üniversite, şu ana kadar sadece yurt binasının zemin katında faaliyet gösteren ağız ve diş sağlığı polikliniğini boşalttı. Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba, üniversitenin yurdu boşaltmamasıyla ilgili tutanak tuttuklarını söyledi. İba, "Konuyu Konak Kaymakamlığı'na yazıyla ilettik. Kaymakamlık yetkilileri yurdu önümüzdeki günlerde polis eşliğinde boşaltacak" dedi.
Buca'da SGK'dan tarihi De Jongh Köşkü'nü 49 yıllığına kiralayıp, köşkün bahçesine izinsiz kafeterya inşa ederek gündeme gelen Şifa Üniversitesi, kural tanımamaya devam ediyor. Üniversite, Konak Halide Edip Adıvar Bulvarı üzerinde Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden kiraladığı binayı, sözleşmesi 21 Ağustos'ta sona ermesine rağmen boşaltmadı. Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba, "Görevlilerimiz yaptıkları incelemelerde yurdun hala açık olduğunu tespit ederek tutanak tuttu. Binayı boşaltmaları yönünde gereğini yapacağız" diye konuştu.

Öğrenci alımı sürüyor
Bu arada Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden gelen uyarı ve tutanaklara karşın yurdun 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı için kız öğrenci alımına devam ettiği görüldü. Yurdun internet sitesinde odaların teknik özellikleri yanında yıllık ücretlerinin de yazması dikkat çekti. Yurt yetkilileri konuyla ilgili sessizliğini korurken, Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün yeni kiralama için 31 Ağustos tarihinde ihaleye çıkacağı öğrenildi.
TANSU EDİP GÖKBUDAK

Paralel yurdu polis boşaltacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN