• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Şehir hastanesinin açılacağı tarih belli oldu

İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Bayraklı’ ya yapılacak şehir hastanesinde herhangi bir gecikmenin olmadığını, 2018 yılı sonunda bitirilmesinin hedeflendiğini ifade etti

Şehir hastanesinin açılacağı tarih belli oldu

07.05.2016, 00:00 Güncelleme Tarihi: 07.05.2016,13:27

Sürekli, " Zor kısmı atlattık. Üst kullanım hakkı sözleşmesi için son aşamaya gelindi. Bundan sonra işlemler daha hızlı ilerleyecek" dedi.

Yap İşlet Devret modeliyle Bayraklı Şehir Hastanesi'nin ihale edildiğine dikkat çeken Sürekli, Bayraklı Şehir Hastanesi'nin yap işlet devret modeli ile bittiği tarihten itibaren yüklenici firmanın 25 yıl işleteceğini ve herhangi bir gecikmenin firmanın da işine gelmeyeceğini dile getiren Sürekli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"2 bin 60 yataklı Bayraklı Şehir Hastanesi bittiği zaman İzmir'in; hatta bölgenin önemli bir açığını kapatacak. Otobanın hemen yanında olması nedeniyle, özellikle Manisa ve Aydın illerimize de önemli katkı sağlayacak. İzmir'deki hastanelerimizde odalarda kalan hasta sayısı azalacak. Hastalarımıza daha kaliteli hizmet sunacağız"

HASTANE HAKKINDA BİLGİ VERDİ

"Üst Hakkı İşlemleri devam etmektedir. Bayraklı İlçe Belediye Meclisi ile İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin "uygundur" kararları alınarak sözü edilen 62 hektarlık alanın imar yönünden Sağlık Bakanlığı taleplerine uygun olarak Sağlık Tesis alanına dönüştürülmesi sağlanmıştır. Yüklenici tarafından planlanan hafriyatın yaklaşık 5 metre derinliğe kadar yapılması işleminin yaklaşık 4-5 Aylık bir süreye tekabül edeceği öngörülmektedir. Kampüs Alanı için 35 MV enerji müsaadesi alınması hususunda GEDİZ A.Ş.'ye; Doğalgaz için ise İzmir Gaz'a gerekli müracaatlar yapılmıştır" dedi.

Şehir hastanesinin açılacağı tarih belli oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA