• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tramvay sefere çıkmadan bozuldu

Tramvay sefere çıkmadan bozuldu

11.04.2017, 00:38

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Karşıyaka ilçesinde yapımını tamamladığı ve bugün ön işletme kapsamında yolculu seferlere başlayacağı açıklaman tramvay, sefere başlayamadan yarı yolda kaldı. İzmir Metro A.Ş. bünyesinde Haziran ayı başına kadar 50 gün boyunca ücretsiz yolcu taşıyacak olan tramvayın pantograf arızası nedeni ile yarı yolda kalması vatandaşlar tarafından "fiyasko" olarak nitelendirildi.

BOSTANLI'DA TAKILDI

Karşıyaka'da Alaybey ile Mavişehir arasında yapımı tamamlanan 8.8 kilometrelik güzergahta yolcu taşımaya hazırlanan Karşıyaka tramvayı, sefere başlamasına saatler kala Bostanlı Caher Dudayev Bulvarı'nda yolda kaldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da katılımı ile ön deneme seferlerine başlayacak olan tramvaydaki arızanın, lokomotifin üzerinde yer alan ve enerjisini kablolardan alan pantograf aparatının kopmasından kaynaklandığı öğrenildi. Ekipler, arızayı gidermek için yoğun çaba harcadı. Hazirana kadar ücretsiz taşıyacak tramvaydaki arızayı gören vatandaşlar, "Daha yolcu taşımaya başlamadan arıza yaptı. İnşallah sonra da benzer sorunlarla karşılaşmayız" dedi.

METİN BURMALI

Tramvay sefere çıkmadan bozuldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN