• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kuruyan Yedigöller için ihaleye çıkılıyor

Kuruyan Yedigöller için ihaleye çıkılıyor

02.09.2017, 21:43

Yeni Asır'ın Eskişehir ve İzmir arasındaki hizmet farkını ortaya koyduğu haberinde yer verdiği Buca'da kuruyan Yedigöller için harekete geçildi. Büyükşehir, Buca'nın simgesi haline gelen ve kuruyan 14 yıllık Yedigöller'i yenilemek için 8 Eylül'de yapım ihalesine çıkıyor.
Büyükşehir Belediyesi, 14 yıl önce Buca Belediyesi ile ortak hizmet projesi kapsamında hayata geçirdiği ve uzun yıllar yoğun kullanım sonucu yıpranan Buca Yedigöller'i yeniden canlandıracak düzenlemeler için ihaleye çıkıyor.

ŞELALELER YENİLENECEK

8 Eylül 2017'de yapılacak ihale kapsamında, 7 adet gölet ve bunları birbirine bağlayan şelalelerde yenileme işlemi gerçekleştirilecek.
Şelalelere su pompalayarak göletlere hayat veren ancak artık kullanılmaz halde olan motorlar yenilenerek rekreasyon alanının yeniden suya kavuşması sağlanacak. Havuz sistemine geçilecek. Göletlerin içi ve şelale yatakları betonlanacak; sinek ve kokuya neden olmaması için arıtma kurulacak. Çalışmalar, ihalenin sonuçlanıp yer tesliminin yapılmasının ardından 7 ay içinde tamamlanacak.

Kuruyan Yedigöller için ihaleye çıkılıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN