• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Balıklıova-Ildır yoluna lastik dayanmıyor!

Balıklıova-Ildır yoluna lastik dayanmıyor!

12.9.2017 23:18 , Güncelleme Tarihi: 12.9.2017 23:18

Yolun ikinci kilometresindeki devasa çukura girenler lastik patlatırken, kaçmaya çalışanlar da karşıdan gelen araçlarla çarpışma riski yaşıyor

İzmir'de Balıklıova ile Ildır yolunun 2. kilometresindeki devasa çukur tehlike saçıyor. Çukuru fark etmeyen araç sürücüleri zor anlar yaşarken, özellikle gece saatlerinde bu tehlike daha da artıyor. Çukurun son kurbanı ise Güvenli Sürüş Teknikleri Uzmanı Yener Gülünay oldu. Gülünay, çukuru son anda fark ettiğini ancak kaçamadığını belirterek şunları söyledi: "Girdiğim çukur bana pahalıya patladı. Patlayan lastiğimin yerine 250 lira vererek yenisini almak zorunda kaldım. Bu katil çukur, her gün 4-5 otomobilin lastiklerini parçalıyor ve virajdaki çukurdan kaçmak için karşıdan gelen araçlarla kafa kafaya çarpışanlar bile oluyor. Lastiğimin patlaması bir yana, gecenin köründe lastik değiştirmekte çok zorlandım. Yarım saat içinde 2 araç daha aynı noktada lastik patlattı. Bir an önce bu tehlikenin ortadan kaldırılmasını istiyoruz."

Belediye Meriç mahallesini unuttu mu?

İzmir'in Bornova ilçesi Meriç Mahallesi sakinleri, belediyenin ilgisizliğinden yakındı. Bozuk sokakları, alt yapı yetersizliği ve şebeke borularının sürekli patlaması nedeniyle mağduriyet yaşadıklarını beliren vatandaşlar, belediye yetkililerini göreve çağırdı. Vatandaşlar, "5743 sokak, 5702 sokak, 5703/1 sokak ve 5702 sokaklar ilgisizliğe terk edildi. Çocuklar okula gidip gelirken kullandıkları köprüye giden yol ve çevresi pislik içinde. Ayrıca sokağımızda sular boşa akıyor. İlgilenen yok. Belki yetkililer sesimizi Yeni Asır aracılığıyla duyarlar" dedi.

Turistik köye İZSU işkencesi

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde göz boncuğu yapılan ve her gün yüzlerce ziyaretçisi olan turistik Nazarköy'de umuma açık olarak kullanılan tuvaletler, susuzluk yüzünden İZSU tarafından kapatıldı. Köye gelen ziyaretçilerin mağdur olduğunu dile getiren vatandaşlar, "Köyümüze gelen misafirlerin bu konuda çok şikayetleri var. Sornu devam ederse ziyaretçi sayımızın azalmasından endişe ediyoruz. Bir an önce bu sorun çözülsün" dedi.

Boşa akan sular sokağı göle çevirdi

İzmir'in Foça ilçesi Bağarası 1/5 sokakta patlayan şebeke borusundan 10 gündür tonlarca su boşa aktı. Temiz içme suyunun boşa akması nedeniyle sokakta göl oluştuğunu belirten vatandaşlar, İZSU'yu defalarca aramalarına rağmen ilgilenen olmadığını söyledi. Yolda biriken suları kovaya doldurup bahçelerindeki çiçeklere döktüklerini beliren vatandaşlar, "Suyumuz günlerdir boşa akıyor, ilgilenen yok. İçimiz sızlıyor. Bu kadar ilgisizlik olmaz" diye konuştu.

TOLGA TEKİN

Balıklıova-Ildır yoluna lastik dayanmıyor! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN