• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

ÖDEMİŞLİLERDEN PANKARTLI ŞİKAYET

ÖDEMİŞLİLERDEN PANKARTLI ŞİKAYET

3.10.2017 23:15 , Güncelleme Tarihi: 3.10.2017 23:15

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, İZSU'nun şehir içinde açtığı yüzlerce çukuru kapatmamasını hazırlattığı pankartlarla halka şikayet etti. Kavga ve gerginliklerden yana olmadıklarını belirten Başkan Badem "Aynı çukurları İzmir'in ana arterlerinde aylarca tutabilir misiniz? Ödemişliler, Alsancak, Balçova ve Bornova'daki vatandaşlardan daha mı az değerli?" dedi. Büyükşehir Belediyesi ile asla kavga ve gerginlikten yana olmadıklarının ısrarla altını çizen Başkan Badem, "Hangi yolu denerlerse denesinler, ne yaparlarsa yapsınlar başarılı olamayacaklar.
Ödemişlilerin hakkını koruyamayacaksam bu koltukta oturmanın bir anlamı yok. İZSU, aynı çukurları İzmir'in ana arterlerinde, örneğin Güzelyalı, Çankaya ya da Alsancak'taki ana caddelerinde bırakın aylarca, kaç saat açık tutabilir? Soruyorum, Ödemişliler, Alsancak, Balçova ve Bornova'daki vatandaşlardan daha mı az değerli? Hizmette ayrım yapılmasın" dedi.

"ÇUKURLARI KAPATMAK İZSU'NUN GÖREVİ "

Ödemiş genelindeki toplam 99 mahallede, İZSU'nun açtığı 700'ün üzerinde çukur bulunduğunu ve bu çukurların üstünün kapatılması için yaklaşık 4- 6 ay boyunca hiçbir işlem yapılmadığını ifade eden Badem, "Halkımız şunu iyi bilmeli. Çukurları kapatmak bizim değil, İZSU'nun görevi. Vatandaşlarıma, olayın doğrusunu anlatmak için toplam 3 adet pankart hazırlatıp çukurların olduğu yerlere astırdım. Bundan sonra çukurların bulunduğu yere astığımız pankartlara vatandaşlarımız işin aslını bilsin diye çukurun açılış tarihini de yazacağız. Biz son derece iyi niyetliyiz. İZSU'ya, meclis kararı ile toplam 32 kuyu açacağı alan ve 1 su deposu tahsis ettik. Aynı iyi niyeti, İzmir BŞB'den de görmek istiyoruz. Yapamayacaklarsa yetkilerini devretsinler, çukurları iş bitiminde ben kapatayım. En doğru çözüm ise benzer hizmetlerin yerel belediyelere devredilmesi olacaktır" şeklinde konuştu.

NADİR UYSAL

ÖDEMİŞLİLERDEN PANKARTLI ŞİKAYET haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN